Հեռավար կրթությունից դուրս մնացած աշակերտները կլրացնեն դասերը
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության նախաձեռնությամբ՝ Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնը հեռավար կրթությունից դուրս մնացած աշակերտների համար օգոստոսի 3-20-ը կազմակերպում է խորհրդատվություններ և դասեր։ Դասընթացներին կարող են մասնակցել նաև այլ սովորողներ, որոնք ցանկանում են վերհիշել անցած ուսումնական տարվա նյութը։   Նախարարության և մարզպետարանների աջակցությամբ լուծում է տրվել հեռավար դասերին չմասնակցած աշակերտների ինտերնետ հասանելիության և տեխնիկական սարքավորումների ապահովման խնդրին՝ օգտագործելով ԿԳՄՍ նախաձեռնության շրջանակում ապրիլ-հունիս ամիսներին հավաքագրված տեխնիկական սարքավորումները։   E-school Armenia կայքի «Առաջադրանքներ» բաժնում (http://e-school.am/tasks) սովորողների համար կտեղադրվեն ամառային առաջադրանքներ, հանձնարարություններ ու խորհուրդներ, որոնց պետք է նախօրոք ծանոթանալ և կատարել դրանք մինչ դասավանդողների հետ տեսահանդիպումներին մասնակցելը։ Տեսահանդիպումների ժամանակացույցը և հղումները նույնպես կտեղադրվեն կայքի «Առաջադրանքներ» բաժնում։ Ամառային առաջադրանքներում ներառված բոլոր տեսադասերը տեղադրված են E-school Armenia կայքի «Մեր դասերը» բաժնում http://e-school.am/lessons։   Ստորև ներկայացնում ենք առաջին շաբաթվա /օգոստոսի 3-8-ը/ դասացուցակը. Երկրորդ դասարան Ես և շրջակա աշխարհը – օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 13։00-ին Մայրենի – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 16։00-ին Մաթեմատիկա – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 17։00-ին   Երրորդ դասարան Ես և շրջակա աշխարհը – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 13։00-ին Մայրենի – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 16։00-ին Մաթեմատիկա – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 17։00-ին   Չորրորդ դասարան Ես և շրջակա աշխարհը – օգոստոսի 7-ին՝ ժամը 13։00-ին Մայրենի – օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 16։00-ին Մաթեմատիկա – օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 17։00-ին   Հինգերորդ դասարան Մաթեմատիկա – օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 10։00-ին Բնագիտություն – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 10։00-ին Մայրենի – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 11։00-ինՎեցերորդ դասարան Մաթեմատիկա – օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 11։00-ին Բնագիտություն – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 10։00-ին Աշխարհագրություն – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 11։00-ին   Յոթերորդ դասարան Քիմիա – օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 11։00-ին Ֆիզիկա – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 10։00-ին Կենսաբանություն – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 11։00-ին Աշխարհագրություն – օգոստոսի 7-ին՝ ժամը 10։00-ին   Ութերորդ դասարան Կենսաբանություն – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 10։00-ին Ֆիզիկա – օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 11։00-ին Քիմիա – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 11։00-ին Հայոց լեզու – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 12։00-ին Հայ գրականություն – օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 13։00-ին Աշխարհագրություն – օգոստոսի 7-ին՝ ժամը 11։00-ին Համաշխարհային պատմություն – օգոստոսի 7-ին՝ ժամը 12։00-ին։   Նշենք, որ նախարարությունը շրջաբերական գրությամբ դիմել է մարզպետարաններին և Երևանի քաղաքապետարանին՝ ներկայացնելով ԿԳՄՍ նախարարության նախաձեռնությամբ իրականացվող ամառային դասընթացների առաջին շաբաթվա դասացուցակը և սովորողների մասնակցության կազմակերպման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը։ Մարզպետներին և Երևանի քաղաքապետին առաջարկվել է հանձնարարական տալ համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ իրենց ենթակայությամբ գործող դպրոցներում ապահովել հեռավար դասերը լրացնելու գործընթացը։ Նույն հանձնարարականը տրվել է նաև ԿԳՄՍ նախարարության ենթակա ուսումնական հաստատություններին։