Տիգրան Ավինյանը հրավիրում է շատ լավ աշխատանքի․ մանրամասներ
Վարչապետի աշխատակազմը հայտարարում է մրցույթ՝ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի գործունեության շրջանակներում փորձագետների ներգրավման համար: Ծրագիրը իրականցվում է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության (այսուհետ' ԱՄՆ ՄԶԳ) աջակցությամբ, որի շրջանակներում նախատեսվում է Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի՝ որպես գլխավոր տեղեկատվական համակարգողի գրասենյակի (այսուհետ' Գրասենյակ) համակարգման ոլորտում իրականացվող աշխատանքներում փորձագետների ներգրավման հնարավորություն 10-ամսյա ժամկետով: Փորձագետ 1: Աշխատանքների կազմակերպման մասնագետ Փորձագետին ներկայացվող պահանջները • Կրթություն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կամ հարակից այլ ոլորտներում. • Առնվազն 5 տարվա փորձ ՏՏ, բիզնեսի, ֆինանսների կամ հարակից ոլորտներում. • Համակարգչային ճարտարագիտության, անվտանգության, ցանցի, համակարգի կառավարման և տվյալների բազաների հետ աշխատելու գերազանց հմտություններ. • Վերլուծական, ծրագրերի կառավարման և պլանավորման գերազանց հմտություններ. • Բազմամասնագիտական թիմի հետ աշխատելու ունակություն. • Հայերենի և Անգլերենի գերազանց իմացություն. • Ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է: Կատարվող աշխատանքի բնույթը • Փոխվարչապետի խորհրդականի և Գլխավոր տեղեկատվական համակարգողի թիմի (այսուհետ՝ Համակարգող թիմ) վերահսկողության և համակարգման ներքո աշխատանքների իրականացում՝ արդյունքների ժամանակին և արդյունավետ ներդրմամբ' փաստաթղթերի և աշխատանքային պլաններին համապատասխան, ներառյալ նոր ՏՏ համակարգերի նախագծման և ներդրման աշխատանքների իրականացում. • ՏՏ համակարգեր արդյունավետության մշտադիտարկում և ենթակառուցվածքների բարելավման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացում գործող օրենսդրության շրջանակներում. • Պետության կողմից մատուցվող ծառայությունների բիզնես գործընթացների վերլուծություն և ՏՏ կարիքների համար առաջարկությունների մշակում. • Ծրագրերի ընթացքի կառավարում օգտագործելով համապատասխան կատարողականի հիմնական ցուցանիշները, չափումները, գործիքները և դրանց հիման վրա Համակարգող թիմի համար կատարողականի նախապատրաստում. • Բիզնես նպատակների և կարիքների գնահատում. • Ծրագրի ընթացքի և կարգավիճակի, իրականացվող աշխատանքների և հանձնարարությունների վերաբերյալ զեկույցների պատրաստում. • Շահառուների հետ քննարկումների և խորհրդակցությունների կազմակերպում. • Առանձին հանձնարարությունների և առաջադրանքների կատարում: Փորձագետ 2: Իրավաբան-փորձագետ Փորձագետին ներկայացվող պահանջները • Առնվազն 5 տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձ. • Իրավական ակտերի նախագծման, ներառյալ ենթաօրենսդրական ակտերի մշակման, փորձառություն. • Պետական կառավարման համակարգի մարմինների հետ աշխատելու փորձ. • ՀՀ իրավական տեխնիկայի կատարյալ իմացություն. • Էլեկտրոնային կառավարման, անձնական տվյալների պաշտպանության և հարակից ոլորտային իրավական ակտերի իմացություն. • Հայերենի կատարյալ իմացություն. • Անգլերենի և ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է: Կատարվող աշխատանքի բնույթը • Օրենսդրական դաշտի վերլուծություն, բացերի վերհանում թվային փոխակերպման, էլեկտրոնային կառավարման և նորարարության ոլորտներում. • Էլեկտրոնային կառավարման և թվայնացման ոլորտում օրենսդրական փոփոխությունների իրականացման նպատակով առաջարկությունների փաթեթի մշակում. • ՀՀ-ում թվայնացման և ծառայությունների մատուցման ոլորտներին առնչվող իրավական ակտերի վերանայում. • Համակարգող թիմի հետ սերտորեն համակագործակցում իրականացվող աշխատանքների շրջանակում. • Շահառուների հետ քննարկումներին և խորհրդակցություններին մասնակցություն: Փորձագետ 3: Իրավաբան-փորձագետ Փորձագետին ներկայացվող պահանջները • Առնվազն 2 տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձ. • Իրավական ակտերի նախագծման, ներառյալ ենթաօրենսդրական ակտերի մշակման, փորձառություն. • Պետական կառավարման համակարգի մարմինների հետ աշխատելու փորձ. • ՀՀ իրավական տեխնիկայի կատարյալ իմացություն. • Էլեկտրոնային կառավարման, տվյալների պաշտպանության և հարակից. ոլորտային իրավական ակտերի իմացություն. • Հայերենի և Անգլերենի կատարյալ իմացություն. • Ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է: Կատարվող աշխատանքի բնույթը • Օրենսդրական դաշտի վերլուծություն, բացերի վերհանում՝ թվային փոխակերպման, էլեկտրոնային կառավարման և նորարարության ոլորտներում. • Էլեկտրոնային կառավարման ոլորտում օրենսդրական փոփոխությունների իրականացման նպատակով առաջարկությունների փաթեթի մշակում. • ՀՀ-ում թվայնացման և ծառայությունների մատուցման ոլորտներին առնչվող ակտերի վերանայում. • Համակարգող թիմի հետ սերտորեն համակագործակցում իրականացվող աշխատանքների շրջանակում.Փորձագետ 4: Իրավաբան-օգնական Փորձագետին ներկայացվող պահանջները • Առնվազն իրավագիտության մագիստրոսի աստիճան. • Իրավական ակտերի նախագծման, ներառյալ ենթաօրենսդրական ակտերի մշակման փորձը ցանկալի է. • ՀՀ օրենսդրության, օրենսդրական ընթացակարգերի իմացություն. • Պետական կառավարման համակարգի մարմինների հետ աշխատելու փորձ. • ՀՀ իրավական տեխնիկայի իմացություն. • Էլեկտրոնային կառավարման, տվյալների պաշտպանության և հարակից. ոլորտային իրավական ակտերի իմացություն. • Հայերենի և Անգլերենի կատարյալ իմացություն. • Ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է: Կատարվող աշխատանքի բնույթը • Մասնակցություն օրենսդրական դաշտի վերլուծությանը, բացերի վերհանմանը թվային փոխակերպման շրջանակներում. • Մասնակցություն Էլեկտրոնային կառավարման ոլորտում օրենսդրական փոփոխությունների իրականացման նպատակով առաջարկությունների փաթեթի մշակման աշխատանքներին. • ՀՀ-ում թվայնացման և ծառայությունների մատուցման ոլորտներին առնչվող իրավական ակտերի վերանայման աշխատանքներում ներգրավվածություն. • Համակարգող թիմի հետ սերտորեն համակագործակցում իրականացվող աշխատանքների շրջանակում. • Շահառուների հետ քննարկումներին և խորհրդակցություններին մասնակցություն. • Առանձին հանձնարարությունների և առաջադրանքների կատարում. • Փաստաթղթերի ստեղծման և փաստաթղթաշրջանառության կազմակերպման աշխատանքների ապահովում: Փորձագետ 5: ՏՏ մասնագետ Փորձագետին ներկայացվող պահանջները • Կրթություն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կամ հարակից այլ ոլորտներում. • Առնվազն 2 տարվա փորձ էլեկտրոնային ծառայությունների ներդրման և թվայնացման ոլորտներում. • Էլեկտրոնային ծառայությունների ներդրման և ավտոմատացման բնագավառում իրականացված ծրագրեր. • Էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի համար տեխնիկական փաստաթղթերի մշակման փորձ. • Հայերենի և Անգլերենի կատարյալ իմացություն. • Ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է: Կատարվող աշխատանքի բնույթը • Պետական էլեկտրոնային կառավարման հարթակների փորձարկում և գնահատում • Վերլուծության իրականացում և համապատասխան առաջարկությունների ներկայացում պետական կայքերի համար միասնական ստանդարտների ներդրման վերաբերյալ • Համակարգող թիմի հետ սերտորեն համակագործակցում իրականացվող աշխատանքների շրջանակում. • Շահառուների հետ քննարկումներին և խորհրդակցություններին մասնակցություն. • Առանձին հանձնարարությունների և առաջադրանքների կատարում: Դիմելու ընթացակարգ և պայմաններ Հարցազրույցը անցկացվելու է առցանց եղանակով: Նախքան հարցազրույցի անցկացումը անհրաժեշտ է ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը՝ 1. լուսանկար պարունակող ինքնակենսագրական (CV), 2. աշխատանքային փորձի առկայությունը հավաստող փաստաթղթեր (աշխատանքային գրքույկ (առկայության դեպքում), աշխատանքային պայմանագիր և այլն), 3. կրթությունը հավաստող փաստաթղթեր (դիպլոմ, վկայագիր և այլն) Փաստաթղթերի լուսապատճենները պետք է ներկայացվել էլեկտրոնային եղանակով՝ ուղարկելով [email protected] էլեկտրոնային հասցեին: Թեմա (subject) դաշտում անհրաժեշտ է նշել «Փորձագետի անվանումը (օր.՝ Իրավաբան-փորձագետի)» ընտրության համար անցկացվող մրցույթին մասնակցություն: Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է՝ 2020 թվականի Օգոստոսի 31-ը ներառյալ: Ներկայացվող պահանջներին համապատասխանող և նախնական ընտրություն անցած սահմանափակ թվով թեկնածուներ կհրավիրվեն հարցազրույցի: Հարցազրույցի ընթացքում ընտրված թեկնածուները լրացուցիչ կծանուցվեն և կհրավիրվեն ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ՝ Փոխվարչապետի գրասենյակ: Գրասենյակ անհրաժեշտ է ներկայանալ անձը հավաստող փաստաթղթով (անձնագիր, նույնականացման քարտ):