Տիգրան Ավինյանը խոսել է սահմանների վերաբացման մասին
Փոխվարչապետ, արտակարգ դրության պարետ Տիգրան Ավինյանն այսօր՝ հուլիսի 29-ին, պարետատան նիստից հետո բրիֆինգի ժամանակ հայտարարեց, որ առաջիկայում զբոսաշրջության համար այլ երկիր մեկնելու հնարավորություն չի լինի։ Քանի որ օգոստոսի 12-ին Հայաստանում ավարտվում է արտակարգ դրության իրավական ռեժիմը․ ներկա դրությամբ ռեժիմի երկարաձգման կամ արտակարգ իրավիճակով համավարակի կառավարման տարբերակները քննարկվում են, թե ինչպիսին կլինի որոշումը՝ կախված է առաջիկայում սպասվող համաճարակաբանական պատկերից։ «Դեռևս մեծ անորոշություն է նաև երկրորդ պոտենցիալ ալիքի հետ կապված խնդիրը»,-ասաց պարետը։ Նա նշեց, որ համավարակի կառավարման պլան է մշակվում, և հաշվի առնելով այն փաստը, որ այժմ համավարակի համեմատաբար կայուն վիճակ է՝ քննարկվում է դեռևս սահմանափակված մի շարք ոլորտները վերաբացելու հնարավորությունն ու դրանց հետ կապված կանոնները։ «2020-21 թվականի ուսումնական տարվան ընդառաջ մշակման փուլում են կրթության ոլորտի, այդ թվում մանկապարտեզների, դպրոցների, միջին մասնագիտական հաստատությունների, բուհերի և ոչ ֆոռմալ կրթության մասով կառավարման պլանները, սրանց միջոցով պարզ կդառնա, թե երկրում համաճարակային տարբեր իրավիճակներում ինչպե՞ս, ի՞նչ մոդելներով պետք է գործի կրթական բնգավառն ու ինչպիսի կանոններ պետք է ընդունվեն ու որդեգրվեն տարվեր կրթական հաստատությունների կողմից»,-ասաց Տիգրան Ավինյանը։
Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ պայքարում թույլ են տրված աններելի սխալներ, որոնք արժեցել են մեր քաղաքացիների առողջությունն ու կյանքը. Մարինե Սուքիասյան Ոստիկանությունը՝ Արմեն Մարությանի ու Ալլա Վարդանյանի դստեր ու թոռների մահվամբ ավարտված վթարի մասին Նոյեմբերյան քաղաքի սրտում իր հյուրընկալ դռներն է բացել «Նոյեմբուրգ» հյուրանոցային համալիրը Գագիկ Ծառուկյանի շնորհավորական ուղերձը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին Իմ մահով ոչինչ չի փոխվի կյանքում... ՖՈՏՈ. «Ափսո՜ս, Արմեն ջան, որ այս Սեպտեմբերի 1-ն առանց քեզ կսկսենք. Բացակադ` հարգելի չէ». Ավտովթարից մահացած ընտանիքի մասին Ուշադրություն. Վարորդները կտուգանվեն 300 հազար դրամով, եթե… Ուշադրություն…Նոր որոշում..Մեքենայում դիմակ կրելու կանոնները փոխվել են..ահա թե ինչ է պետք անել «ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ» Ռուսաստանը վերսկսում է թռիչքները դեպի Թուրքիայի հանգստի գոտիներ Բացառիկ կադրեր. ինչպես են հայերը սպանում իրար (տեսանյութ) Համացանցում է հայտնվել Արմեն Մարությանի և Ալլա Վարդանյանի դուստրը` Թամարա Մարությանի, ամուսնու և երեխաների լուսանկարը Չեմ կարծում, թե նույնիսկ 1000-րդ մահը սթափեցնող դեր կխաղա. Արթուր Վանեցյան Նոր շրջադարձ կորոնավիրուսի հարցում. կծիկը քանդվու՞մ է կամաց-կամաց ՀՀ առողջապահության նախարարությունը նոր տեղեկություններ է հայտնում Source: https://armlife.am/news/117752.html 9 տարեկան և 15 տարեկան երեխաները և ամուսինները զոհվել են. հրապարակվել է քիչ Հայաստանում տեղի ունեցած ողբերգության մանրամասները (լուսանկարներ)