Ռուսական ավիաընկերությունը չեղարկել է փակ երկրներ նախատեսվաած չվերթները
Ռուսական «Աերոֆլոտ» ավիաընկերությունը չեղյալ է հայտարարել  հայտարարված թռիչքները դեպի այն երկրներ, որոնց հետ օդային երթևեկությունը մնում է փակ ՝ կորոնավիրուսային պանդեմիայի ֆոնի վրա կիրառված սահմանափակումների պատճառով: Այս մասին հաղորդվում է ավիափոխադրողի պաշտոնական կայքում:
Մինչև օգոստոսի 31-ը ընկերությունը չի գործի կանոնավոր թռիչքներ դեպի աշխարհի ավելի քան 80 քաղաք, այդ թվում ՝ մասնավորապես Ամստերդամ, Բաքու, Բանգկոկ, Բեռլին, Բրյուսել, Վարշավա, Վաշինգտոն, Վիեննա, Վենետիկ, Հոնկոնգ, Երևան, Լիսաբոն, Մադրիդ, Մայամի, Միլան , Նիցցա, Նուր-Սուլթան, Նյու Յորք, Փարիզ, Փուքեթ, Հռոմ, Թել Ավիվ, Թեներիֆե, Հելսինկի, Ցյուրիխ, Շանհայ:
Մայիսի 1-ից հետո չեղյալ հայտարարված չվերթների տոմսեր գնած ուղևորները  կստանան տոմսի արժեքը, իսկ մինչև մայիսի 1-ը թռիչքի համար վճարածները փողի փոխարեն կստանան վաուչերներ, որոնք հետագայում կարող են օգտագործվել նոր տոմս գնելիս:
Ի դեպ միջազգային չվերթների մեկնարկի առաջին օրը Մոսկվայից թռել է  ավելի քան 2.3 հազար ուղևոր: Փոխադրողի վիճակագրության համաձայն թռիչքների վերսկսման առաջին օրը 959 մարդ տեղափոխվել է Ստամբուլ, 450-ը ՝ Լոնդոն:
Հիշեցնենք, Ռուսաստանը  միջազգային թռիչքները վերսկսել է օգոստոսի 1-ին: Առաջին փուլում թռիչքները իրականացվում են միայն Մոսկվայից, Սանկտ Պետերբուրգից և Դոնի Ռոստովից: Թռիչքներն արդեն վերականգնվել են դեպի Մեծ Բրիտանիա (Լոնդոն), Թուրքիա (օգոստոսի 1-ից – Անկարա և Ստամբուլ, օգոստոսի 10-ից ՝ Անթալիա, Բոդրում և Դալաման) և Տանզանիա (Զանզիբար կղզի): Ցուցակը աստիճանաբար կընդլայնվի ՝ հաշվի առնելով համաճարակաբանական իրավիճակը: