Երեխա ունեցող ընտանիքների բնակապահովման պետաջակցության ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է Թեհրանը պատրաստ է փակել Հորմուզի նեղուցը. ԻՀՊԿ հրամանատար Ալիռեզա Թանգսիրի Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Աշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ին ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան ՀԷՑ-ում 40 տոկոսով ավելացել է վթարների թիվը, իրենք հայտարարում են, որ չի աճել. Դավիթ Ղազինյան Սպասվում է առանց տեղումների եղանակ. օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի Վթար՝ Կոտայքում, 50-ամյա վարորդը ոչ սթափ վիճակում «Samand»-ով հայտնվել է կամրջի տակ, վիրավnր կա
Երևանում և մարզերում ժամեր շարունակ լույս չի լինի. ՀԷՑ-ը տեղեկացնում է
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16։00 Թումանյան փ. 26, 26ա 39, 37, 37ա, 41, 42 շենքեր, Մաշտոցի պող. 20, 37 շենքեր, Մաշտոցի պող. 24, 34, 36 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նալբանդյան փ. 3, 13, 15 շենքեր, Նալբանդյան փողոցի սեփական տներ, Արամի փ. 2 շենք, Սարյան փ. 19-21 շենքեր, Պուշկինի փ. 40, 42, 44, 46,48 շենքեր, Տերյան փ. 3ա, 56 շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 11, 16 շենքեր, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Գայի պող. 3, 4, 5, 7, 7/1, 11, 13 շենքեր, Նոր Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 3, 5, 29/4, 29/5, 70/1, 70/2 շենքեր, Սաֆարյան փ. 2, Երիտասարդական փ. 7 շենքեր, Թոթովենցի փ. 1, 1/1, 2, 2/1, 3, 3/1, 4, 6, 6/1, 6/2 շենքեր, Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 17, 17/2 շենքեր, Նոր Նորք 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 36 շենք, Ավան՝ Հովհաննիսյան թաղ․ 25/1, 25/2 շենքերը, թիվ 104 մսուր-մանկապարտեզ, թիվ 164 դպրոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Նիզամի փողոցի սեփական տներ, Ֆրունզե փ․ 4/2, 4/3, 6/3, 6/4, 6/5, 6/6, 6/7, 6/8 շենքեր, Գ․Նժդեհի փ․ 24 շենքեր, Գ․Նժդեհի փ․ 28ա, 28բ, 28գ շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Անտառային փ. 164/5 շենք և սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ղափանցյան փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Խաչատրյան փ. 1/2, 1/4, 30, 32 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 132 դպրոց, թիվ 33 մանկապարտեզ, Լեփսիուսի փ. 1, 35 շենքեր, Ազատության 2-րդ նրբ. 5 շենք, Հր. Քոչարի փ. 24 շենք,