Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Պեսկովն ասել է, թե ովքեր են լինելու Ժնևի բանակցություններում ռուսական պատվիրակության կազմում Ադրբեջանցիների հետ քննարկումների ժամանակ անցյալը մոռանալու խոսք չկա, որքան էլ ծանր է անցյալը, փորձենք խաղաղության գործընթացը դարձնել անշրջելի. հայկական կողմի մասնակից Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․ Զելենսկի Վաղը Բաքվի ռազմական դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Քաղաքում մեքենա է պայթել, առնվազն 1 մարդ վիրավnրվել է ՀՀ իշխանության համար գերիների հարցը կարևոր չէ, Վենսի այցի շրջանակներում հարցը շրջանցեցին. Տիգրան Աբրահամյան Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Իմ մենամարտը Իլիա Թոփուրիայի հետ անխուսափելի է․ Արման Ծառուկյան
Դերասան Արտաշես Ալեքսանյանն՝ իր տանից գողացված իրերի հայտնաբերման մասին
Aysor.am-ը գրում է.
Դեկտեմբրի 25-ին ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի աշխատակիցները նաև գողություն կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկել մի քանի քաղաքացիների: Փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քր. օր.-ի 268 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Կալանավորումից հետո նրանց բնակարաններում իրականացված խուզարկության արդյունքում հայտնաբերվել են մեծ քանակությամբ գողացված իրեր՝ թվային ապարատներ, էլեկտրատեխնիկա, հագուստ, ոսկյա զարդեր և այլն: Ի դեպ, նրանք կասկածվում են նաև 1 տասնյակից ավելի, այդ թվում հայտնի դերասան Արտաշես Ալեքսանյանի բնակարանային գողության մեջ, որն իրականացվել էր նախորդ տարվա հունվարի կեսերին: Aysor.am-ը կապ հաստատեց դերասանի հետ՝ հետաքրքրվելով, թե արդյոք գողոնը ճանաչվել ու վերադարձվել է հասցեատիրոջը:
«Դեռևս հայտնի չէ, թե այդ գողոնի մեջ մեր իրերից կա՞ն, թե ոչ, իրե՞նք են մեր տան գողերը, թե չէ: Ճիշտ է, երեկ ինձ կանչեցին ոստիկանություն, բայց ամեն ինչ կնքված տոպրակների մեջ էր: Առաջին հայացքից մեր իրերին նման իրեր կային, բայց պետք է բոլորը ներկա լինեն, բացվի, որպեսզի ճանաչենք: Իհարկե, չեմ կարծում, որ ոսկեղենն ու արծաթեղենը մնացած լինեն, ըստ իս՝ դրանք արդեն իրացված կլինեն, իսկ մանր-մունր բաներից գուցեև հայտնաբերվի: 4 տարբեր բնակարաններ ևս թալանվել էին ու նրանց հասցեատերերը նույնպես պետք է ներկա լինեն իրերի ճանաչմանը: Կոնկրետ այս հանցագործները, եթե չեմ սխալվում, կալանավորվել են թմրանյութերի գործով, բայց խուզարկության ընթացքում նաև գողացված իրեր են հայտնաբերվել»,-մանրամասնեց Ա. Ալեքսանյանը:
Դերասանը դժվարացավ նշել, թե գողության արդյունքում ընդհանուր առմամբ որքան է կազմել իրենց ֆինանսական վնասը. «Այնքան բան էին տարել, որ հաշվել չէր լինի. բացի ոսկեղենից և արծաթեղենից տարել էին նաև իմ բոլոր մեդալները` թե՛ արցախյան պատերազմի մասնակցության, թե Մշակույթի նախարարության կողմից տրված, թե՛ անվանական: Անգամ հեռուստացույց ու ծածկոց էին տարել, մի քանի հնություններ, երեխաների «կասսաները»: Տարել էին նաև այն զարդերը, որոնք կրել եմ ֆիլմերում»:
Թե երբ բոլոր տուժածները կհավաքվեն մեկտեղ և կճանաչեն սեփական իրերը՝ դեռևս հայտնի չէ: Ինչ վերաբերում է ակնկալիքներին, ապա դրանք այնքան էլ մեծ չեն: «Համենայնդեպս, պետք է օրն ու ժամը ինձ հետ հարմարեցնել, որովհետև իմ ժամանակացույցը ծանրաբեռնված է: Պետք է տեսնեմ, ինչպես եմ հարմարեցնում ու տեղեկացնեմ, թե երբ կարող եմ գնալ: Իսկ գողոնի հայտնաբերման, արդեն իսկ իրացված ապրանքների վերադարձման հետ կապված ոչինչ չեմ կարող ասել, չգիտեմ, թե օրինապահներն ինչ կորոշեն, օրենքն ինչ է թելադրում: Հուսամ՝ ամեն ինչ ճիշտ կլինի»,-Aysor.am-ի հետ զրույցում հույս հայտնեց դերասանը: