Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Պեսկովն ասել է, թե ովքեր են լինելու Ժնևի բանակցություններում ռուսական պատվիրակության կազմում Ադրբեջանցիների հետ քննարկումների ժամանակ անցյալը մոռանալու խոսք չկա, որքան էլ ծանր է անցյալը, փորձենք խաղաղության գործընթացը դարձնել անշրջելի. հայկական կողմի մասնակից Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․ Զելենսկի Վաղը Բաքվի ռազմական դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Քաղաքում մեքենա է պայթել, առնվազն 1 մարդ վիրավnրվել է ՀՀ իշխանության համար գերիների հարցը կարևոր չէ, Վենսի այցի շրջանակներում հարցը շրջանցեցին. Տիգրան Աբրահամյան Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Իմ մենամարտը Իլիա Թոփուրիայի հետ անխուսափելի է․ Արման Ծառուկյան
Մերիի, Անաիսի, Մարինկայի, Հասմիկի հաշվեհարդարը Հենրիի հետ
Blognews.am-ը գրում է.
Հենրի Քոչարյանի, Մերի Մակարյանի, Անաիս Սարդարյանի, Մարինկա Խաչատրյանի, Հասմիկ Վերդյանի, Ջուլիետտա Ստեփանյանի և այլ դերասանների մասնակցությամբ նոր «Զգուշացե՛ք, կանայք են» ֆիլմի մասին BlogNews պատմել է իր ընթերցողներին։ Փետրվարի 5-ից ֆիլմը կբարձրանա մեծ էկրաններ։ Մինչ այդ զրուցել ենք ֆիլմի պրոդյուսեր, ռեժիսոր, սցենարի հեղինակ և գլխավոր դերակատար Հենրի Քոչարյանի հետ։
Հենրիի կերպարը կնամոլ է, ով ապրում է թեթև, ուրախ կյանքով, միաժամանակ հանդիպում է մի շարք կանանց հետ, ապրում նրանց հաշվին, սակայն ամեն բան փոխվում է, երբ նրանցից երեքը նույն պահին հայտնվում են նույն տեղում և որոշում հաշվեհարդար տեսնել։) «Նրանք շատ դաժան են վարվում բառիս բուն իմաստով։ Դա ուղղակի տեսնել է պետք»,- նշեց Հենրին։
Դիտարկմանը, որ նմանատիպ սյուժեով ֆիլմեր արտերկրում արդեն նկարահանվել են (երբ կանայք միավորվում են ընդդեմ իրենց դավաճանած տղամարդու), Հենրին արձագանքեց, որ նույն սյուժեով կինոնկար ինքը չի մտաբերում։ «Ես շատ ֆիլմեր եմ դիտել, սակայն նույն կամ նմանատիպ սյուժեով ֆիլմ չեմ մտաբերում։ Իհարկե, թեման անծանոթ չէ, բայց նմանատիպ սյուժեով ու զարգացումներով  ֆիլմ երբեք չեմ տեսել։ Սա շատ յուրահատուկ ֆիլմ է, որում կան նաև սյուժետային  անակնկալ գծեր»,- ասաց  նա ու հավելեց, որ ֆիլմը նկարահանվել է Անդրեյ Կուրեյչիկի համանուն պիեսի հիման վրա։
«Մի քանի տարի առաջ այս գործը բեմադրել եմ Պարոնյան թատրոնում, բավականին մեծ հաջողություն ունեցավ, որոշեցի դրա հիման վրա սցենար գրել ու ֆիլմ նկարահանել։ Ֆիլմը շատ է տարբերվում ներկայացումից. ավելացել են նոր կերպարներ, փոխվել են սյուժետային զարգացումները, գործողությունները տեղափոխվել են Հայաստան։ Կառուցվածքը նույնն է, սակայն զարգացումները լրիվ այլ են. մաքսիմալ փորձել եմ տարբեր լինել և չկրկնել ինձ»,- ասաց Հենրին։
Ռեժիսորի փոխանցմամբ՝ ներկայացման և ֆիլմի դերասանական կազմը տարբեր է, քանի որ կինոյի և ներկայացման պահանջներն են տարբեր։ Միայն Հասմիկ Վերդյանն է ներգրավված եղել ներկայացման մեջ, սակայն  այլ կերպար է խաղացել։ «Առաջին հերթին հաշվի եմ առել, թե իմ պատկերացմամբ՝ դերասաններից ով ինչքանով է համապատասխանում կերպարին։ Բնականաբար, հաշվի եմ առել նաև դերասանների ճանաչվածությունը, սակայն դա առաջնային չի եղել»,- ասաց Հենրին։
Հենրին իր դեբյուտային՝ «Փոքրիկ զորավարը» ֆիլմը նկարահանել էր սուղ միջոցներով և ընկերական հիմունքներով, այն բավականին երկար մնաց էկրաններին ու շահութաբեր եղավ։ Այս անգամ ևս պրոդյուսերը հովանավորներ չունի։ Հենրին նշեց, որ այս անգամ էլ իրենց միջոցներն են ներդրել և մեծ ակնկալիքներ ունեն ֆիլմից։ «Ես միշտ ասում եմ, որ ֆիլմում այնքան կարևոր չէ ֆինանսի, որքան մարդկային գործոնը, ցանկությունը, սերը, նվիրվածությունն ու հավատն աշխատանքի նկատմամբ։ Հաճախ մարդիկ մեծ ֆինանսներով չեն կարողանում ինչ-որ բան ստեղծել, և հակառակը՝ կան մարդիկ, ովքեր չեղած միջոցներով, ընկերներով ու գործի նկատմամբ հավատով ստեղծում են դա։ Համաշխարհային կինոյի պատմության մեջ էլ է այդպես. ոչ ոք ի սկզբանե մեծ միջոցներ չի ունեցել ֆիլմ նկարահանելու համար»,- ասաց նա ու հավելեց, որ այս անգամ ավելի շատ փորձ ունի, մեծ են հնարավորությունները, անցած ճանապարհի ընթացքում շատ բաներ է սովորել։ «Եթե նախորդ անգամ ինչ-որ հարցերում թերացել եմ, հիմա փորձում եմ չթերանալ։ Թե որքանով է այս ֆիլմը մեկ քայլ առաջ, թող հանդիսատեսը որոշի»,- նշեց Հենրին։
Ռեժիսորը նշեց, որ ինքը կոմերցիոն ֆիլմ է նկարահանում։ «Կոմերցիան վատ բան չէ. կոմերցիոն նշանակում է, որ աշխատանքը դուր է եկել մեծամասնությանը։ Այլ հարց է, որ կան կոմերցիոն լավ և վատ ֆիլմեր։ Եթե ֆիլմը փառատոնային չէ, նկարահանվում է ինքնաֆինանսավորմամբ, բնականաբար պետք է ունենա կոմերցիոն հաջողություն, որպեսզի կարողանա փակել իր ծախսերը։ Ի վերջո, ֆիլմը բոլորի համար է։ Ես ֆիլմը նկարահանում եմ ոչ թե մասագետների, այլ հանդիսատեսի համար։ Ինձ համար ամենակարևորը նրանց կարծիքն է, ի վերջո, նրանք են որոշում՝ ֆիլմը լա՞վն է, թե՞ վատը»,- եզրափակեց Հենրին։
Նյութը՝ Ամալյա Հովհաննիսյանի
Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Պեսկովն ասել է, թե ովքեր են լինելու Ժնևի բանակցություններում ռուսական պատվիրակության կազմում Ադրբեջանցիների հետ քննարկումների ժամանակ անցյալը մոռանալու խոսք չկա, որքան էլ ծանր է անցյալը, փորձենք խաղաղության գործընթացը դարձնել անշրջելի. հայկական կողմի մասնակից Հնարավո՞ր է արդյոք 100% անվճար բարձրագույն կրթություն ունենալ և ո՞րն է պետության դերը«ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում և կմասնակցի ԱԺ ընտրություններին«Հայրենիք» կուսակցության հերթական տարածքային գրասենյակը հանդիսավորությամբ բացվեց Սպիտակում Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․ Զելենսկի Վաղը Բաքվի ռազմական դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Քաղաքում մեքենա է պայթել, առնվազն 1 մարդ վիրավnրվել է2026-ին արևային էներգիայի պահանջարկի նոր շարժիչ ուժ է դառնալու արհեստական բանականությունը ՀՀ իշխանության համար գերիների հարցը կարևոր չէ, Վենսի այցի շրջանակներում հարցը շրջանցեցին. Տիգրան Աբրահամյան Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Իմ մենամարտը Իլիա Թոփուրիայի հետ անխուսափելի է․ Արման Ծառուկյան Վարչախումբը հիմա թշնամանքի, ատելության սլաքը ուղղել է դեպի Կաթողիկոսը. Մենուա ՍողոմոնյանՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել «Մայր Հայաստան»-ը ներկայացրեց իր պայքարի ձևաչափը Իշխանությունը ոչ պաշտոնապես սկսել է քարոզարշավը՝ վարչական ռեսուրսներն օգտագործելով․ Աննա ԿոստանյանՄեր տարածաշրջանում խաղաղություն կարող է հաստատել միայն ռուսական անվտանգության ճարտարապետությունը. Մհեր ԱվետիսյանՀեղաշրջում չի լինի, թույլ չեմ տա Ղրղզստանի պառակտումը․ Ժապարով Այժմ եկել է հաջորդ քայլն անելու ժամանակը. Ավետիք ՉալաբյանՊարտադիր կանխարգելիչ ստուգումը պետք է լինի համընդհանուր. Հրայր ԿամենդատյանՋուր հավաքեք․ ջուր չի լինելու Քրեական գործ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ. քաղաքական և հասարակական արձագանքները Երրորդ ժամկետի հավակնություն. Նարեկ Կարապետյանը՝ Փաշինյանի քաղաքական պատասխանատվության մասին Զաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel»-ում ԱՄՆ-Իրան-Հարավային Կովկաս. Ուժերի նոր վերադասավորումը և ռազմավարական դինամիկան․ Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Մագնուս Կարլսենը՝ Ֆիշերի շախմատի աշխարհի չեմպիոն Քիմ Քարդաշյան, Դոնալդ Թրամփ․ ԱՄՆ գլխավոր դատախազը հրապարակել է այն հայտնիների ամբողջական ցուցակը, որոնց անունները հանդիպում են Էփշթեյնի ֆայլերում Դոլարն էժանացել է, ռուբլին՝ թանկացել․ փոխարժեքն՝ այսօր Ու՞մ բախտը կբերի այսօր. աստղագուշակ փետրվարի 16-ի համար Հայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության չեմպիոնները Վաղը նախատեսնում են հոսանքազրկումներ հետևյալ հասցեներումՓրկարարները 379 քաղաքացու օգնություն են ցուցաբերելԲացահայտվել են նախկինում անհայտ գործեր․ Ազգային պատկերասրահԴպրոցից տուն վերադառնալու ճանապարհին առևանգված 15-ամյա աղջկա հարազատները դիմել են ոստիկաններինՄահացած 10-ամյա աղջիկն առողջական խնդիրներ է ունեցել. մանրամասներ Գյումրու ողբերգական դեպքիցՔանյե Ուեսթի արձագանքը՝ Քիմ Քարդաշյանի նոր սիրավեպինՔՊ-ի քվեարկության նախնական արդյունքներն են հրապարակվելԳիտնականները ենթաստամոքսային գեղձի քաղցկեղի անսպասելի «արագացուցիչ» են հայտնաբերելԱնժամանակ կյանքից հեռացել է բարի ու լուսավոր Ալլա Հակոբյանը Կանխատեսվում է նորմայից բարձր ջերմաստիճանՈվ կհարստանա և ով կաղքատանա փետրվարի 15-ից 28-ըԾանրամարտի Հայաստանի առաջնությունն ավարտվել է. հայտնի են չեմպիոններն ու մեդալակիրներըԼույսը, մելատոնինն ու տաք ջուրը. մթության մեջ լողանալը կարող է օգնել ավելի արագ քնելունԽոշոր ավտովթար Ծովագյուղ-Շորժա ավտոճանապարհին․ կա 5 վիրավորԻ՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապաչհնեչին այս պահին«Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով` ԲՀԿ-ի հետ. ԹևանյանՀայրս գնաց հորաքրոջս տանն ապրելու, մայրս չէր էլ մտածում բաժանվելու մասին․ Արմինե ԳրիգորյանՄեկնարկել է Հայաստանի շախմատի պատանիների առաջնության երևանյան ընտրական փուլը