Լույս չի լինելու Երեւանում եւ 5 մարզերում, այդ թվում «Վիվասել ՄՏՍ»-ի, «ԱրմենՏել»-ի կայաններում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 12-ին` պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 «Նոյ» թաղամասը, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 50, 51 շենքերը, Արեշ 8փ. 45-86; 15փ. 17-43; 19փ. 24-32; 25փ. 1-31; 26փ. 77-106; 27փ. 1-35; 28փ. 18-45; 29փ. 1-25; 30փ. 25-48; 34փ. 34-84, 69-108; 35փ. 4-33; 36փ. 27-58; 37փ. 1-34; 43փ. 1-33; 45փ. 6-40 սեփական տները, Արեշ 12փ. 99, 99/1; 14փ. 38Ա շենքերը, Դիմիտրովի նրբ. 1-40 եւ 3, 4, 5 նրբանցքների 19-41 սեփական տները, Ավանեսովի 1փ. 18, 20, 22, 24, 26, Խաղաղ Դոնի փ. 4, Նար-Դոսի փ. 4 շենքերը, Տիգրան Մեծի պող. 24, 44, 46 շենքերը, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները եւ 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները; 2-րդ նրբ. 1, 3, 24, 4-40, 33-43, 49Ա սեփական տները, Գորվերտկա փ. 4, Խորենացի 2-րդ նրբ. 96, Չելյուսկինցիների փ. 1-58 սեփական տները, Բրյուսովի փ. 165, 165Ա շենքերը եւ 58-78 սեփական տները, Բուռնազյան փ. 1-33 սեփական տները, Գլինկայի փ. 19, 21, 23 շենքերը, Լուսինյան փ. 1-20 սեփական տները եւ 2, 4, 14 շենքերը, Բելինսկի փ. 1-96, Չերնիշեւսկի փ. 17-77 սեփական տները, Ս.Դավիթի փ. 70/1, 70/2, 70/3 շենքերը, Թավրիզյան փ. 48-83, Սեւքարեցի Սաքո փ. 30-57 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները,
10:30-16:30 Նորքի Այգիներ 226, 228, 230,234, 247, 269 սեփական տները, Արմենակյան փ. 61-65 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները, «Նաիրի» հյուրանոցը, Արմենակյան փ. 125 շենքը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Միկոյան փ. 13, 15, 17, 19, 21, 23 շենքերը, թիվ 6 երեկոյան դպրոցը, հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 17-24 փողոցները մասնակի եւ հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 18 փ. 33-86; 28փ. 1-39 սեփական տները, Սարի Թաղ 28-րդ նրբանցքի 2-17 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները, Սարյան փ. 9 սեփականատեր «Ա.Սաֆարյան»-ը, Որմնադիրների փ. 51-81 սեփական տները մասնակի, Խորենացի փ. 229-239 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները, Վարդանանց փ. 28 շենքի 1, 2, 3 մուտքերը եւ հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-13:00 Գր.Արծրունի փ. 10 շենքը եւ 6-22 սեփական տները, Գյուլբենկյան փ. 30/3, 34Ա շենքերը, Հր.Քոչարի փ. 9, 11 շենքերը եւ հարակից հանրային բաժանորդները, Պ.Սեւակի փ. 9 շենքը եւ հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Աթոյան փ. 45-107 սեփական տները եւ Աթոյան անց. 1, 3, 5, 7 շենքերը,
11:00-17:00 Կ.Ուլնեցի 3-րդ փակ. 7 շենքը, Հասրաթյան թ. 2/13, 5/1, 5/2 շենքերը եւ 2/8-14, 141/4 սեփական տները, Քանաքեռի այգիների սեփական տները,
10։00-12։00 Վեդի քաղաքի Ալեք Մանուկյան, Սարիբեկ Վարդանյան, Թումանյան, Պուշկինի, Խանջյան, Անդրանիկի, Գայի, Ներսիսյան, Չաուշի, Դանիել Վարուժան, Տերյան, Պարոնյան, Կոմիտասի փողոցներըմասնակի,
10։00-14։00 Վեդի քաղաքի Կասյան, Արարատյան, Արցախի, Սազայի Նիկողոսյան, Մարատ Խաչատրյան փողոցները մասնակի,
12։00-14։00 Վեդի քաղաքի Չարենցի, Գնունի, Ա. Խաչատրյան, Շիրազի, Շահումյան, Սեւակի, Նար Դոսի, Մաշտոցի, Կամոյի, Արմեն Բազոյան, Արտակ Բարսեղյան, Գետափնյա փողոցները մասնակի,
10։00-16։00 Խաչիկ եւ Մարտիրոս գյուղերը մասնակի, Եղեգնաձոր քաղաքի Անդրանիկի փողոցը եւ Երեւանյան խճուղին մասնակի, Գետափ գյուղը, Գլաձոր եւ Շատին գյուղերը մասնակի,