Առեղծվածային ու ողբերգական դեպք Երևանում․ Հաղթանակ կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին ՃՏՊ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին Ընտրություններին կմասնակցենք ԲՀԿ-ի հետ՝ միանում ենք Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա Ընտրություններին կմասնակցենք ԲՀԿ-ի հետ․ միանում ենք Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին․ Սուրեն Սուրենյանց Սպասվում են տեղումներ, բուք, ջերմաստիճանը կնվազի Որքան էլ փորձ արվի ուղղորդել կամ պարտադրել օրակարգ, վերջնական խոսքը միևնույն է մնում է քաղաքացուն․ Ռիտա Տոնոյան Գրոսմայստեր Արամ Հակոբյանը հաղթել է Տաշքենդում անցկացված «Al-Beruniy» շախմատի միջազգային մրցաշարի «Masters» խմբում Մենք Ուկրաինային տվել ենք այն ամենը, ինչ կարող էինք․ մենք այլևս ոչինչ չենք կարող անել․ Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարար Արթուր Ավետիսյանը մարմնամարզության Աշխարհի գավաթի խաղարկության Օղակների վարժության եզրափակիչում դարձել է հաղթող
Արարատցի 15 տարեկան աղջիկը 55-ամյա տղամարդու «ձեռի տակ» զբաղվել է ...
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում Գագիկ Պողոսյանի նախագահությամբ ավարտվեց Աշոտ Դաշտոյանի գործի դատական քննությունը:
Նախկինում 10 անգամ դատապարտված Դաշտոյանը մեղադրվում էր երկու հանցավոր արարքների համար՝ գույքային օգուտ ստանալու նպատակով անչափահաս աղջկա օգտագործելով՝ պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու և սուտ մատնություն կատարելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262 հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով և 333 հոդվածի 1-ին մասով:
Ըստ մեղադրանքի՝ տուժող անչափահաս աղջիկը՝ 1999 թվականին ծնված Ն. Կ.-ն 2014 թվականի օգոստոսին Վեդիից եկել է Երևան՝ առանց բնակության վայր ունենալու: Փողոցում հայտնված ու անտերության մատնված անչափահաս աղջկա ճանապարհին հանդիպել, նրա հետ ծանոթացել է հենց Աշոտ Դաշտոյանը: Նա աղջկան առաջարկել է ապրել իր տանը՝ վարձակալական հիմունքներով: Աղջիկը համաձայնել է:
Այնուհետև Դաշտոյանն աղջկան առաջարկել է զբաղվել մարմնավաճառությամբ՝ խոստանալով նրա համար հաճախորդներ ապահովել: Աղջիկը դարձյալ համաձայնել է:
Ըստ մեղադրանքի՝ Աշոտ Դաշտոյանը պարբերաբար աղջկա համար հաճախորդներ է գտել, որոնց հետ աղջիկը սեռական հարաբերություններ է ունեցել: Յուրաքանչյուր հաճախորդից Դաշտոյանը, առաջադրված մեղադրանքի համաձայն, վերցրել է 10 հազար դրամ, 5 հազարը տվել է աղջկան, մնացածը պահել է իրեն: Ըստ մեղադրանքի՝ 2015 թվականի օգոստոսի 7-ին Դաշտոյանը ոստիկանության բաժնում սուտ հաղորդում է տվել, թե իր ծանոթը Սարյան պուրակում իր նկատմամբ բռնություն է գործադրել ու իր տաբատի գրպանից հափշտակել է 5 հազար դրամ: Այնուհետև նույն ծանոթը դանակի սպառնալիքով պահանջել է ևս 80 հազար դրամ: Քննությամբ Դաշտոյանի հաղորդած տեղեկությունները չեն հաստատվել, այլ պարզվել է, որ նա կատարել է սուտ մատնություն:
Այս գործը Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վարույթ է ընդունվել 2016  թվականի հոկտեմբերի 28-ին:
Դատարանի նշանակած նիստերը անընդհատ հետաձգվել են, քանի որ անչափահաս տուժողը չի ներկայացել դատարան: Ի վերջո դատարանը ստացել է պաշտոնական տեղեկություն, որ այս գործով տուժող աղջիկը՝ Ն. Կ.-ն հատել է ՀՀ պետական սահմանը և մեկնել է Հայաստանից՝ առանց գործի վարույթն իրականացնող մարմնին տեղյակ պահելու:
Նախաքննության ընթացքում Աշոտ Դաշտոյանն իրեն մեղավոր չի ճանաչել: Բայց դատարանում նա փոխեց դիրքորոշումը, հայտարարեց, թե իրեն մեղավոր է ճանաչում: Նրա միջնորդությամբ գործը քննվեց արագացված ընթացակարգով:
Մեղադրողը միջնորդեց Աշոտ Դաշտոյանին դատապարտել 4 տարի 6 ամիս ազատազրկման:
Պաշտպանը խնդրեց իր պաշտպանյալի նկատմամբ սահմանել մեղմ պատիժ, կիրառել պայմանական դատապարտություն, նրան իրական ազատազրկման չդատապարտել:
Դատարանը Աշոտ Դաշտոյանին մեղավոր ճանաչեց մեղսագրված երկու հանցավոր արարքների համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262 հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով և 333 հոդվածի 1-ին մասով:
Աշոտ Դաշտոյանը վերջին հաշվով դատապարտվեց 4 տարի ազատազրկման: Պատժի սկիզբը՝  2016 թվականի հունիսի 13-ից:
Աղբյուրը՝ 1in.am :