Սպասվում են տեղումներ, բուք, ջերմաստիճանը կնվազի Որքան էլ փորձ արվի ուղղորդել կամ պարտադրել օրակարգ, վերջնական խոսքը միևնույն է մնում է քաղաքացուն․ Ռիտա Տոնոյան Գրոսմայստեր Արամ Հակոբյանը հաղթել է Տաշքենդում անցկացված «Al-Beruniy» շախմատի միջազգային մրցաշարի «Masters» խմբում Մենք Ուկրաինային տվել ենք այն ամենը, ինչ կարող էինք․ մենք այլևս ոչինչ չենք կարող անել․ Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարար Արթուր Ավետիսյանը մարմնամարզության Աշխարհի գավաթի խաղարկության Օղակների վարժության եզրափակիչում դարձել է հաղթող Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ․ փաստաբան Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհին բшխվել են «Nissan Rogue»-ը և «Volkswagen»-ը. կա 5 վիրավnր Պուտինը միշտ անկեղծ է եղել մեր հանդիպումների ժամանակ․ նա ինձ հայտնել է, թե որտեղ են իր կարմիր գծերը․ Ուիթքոֆ Սևան-Երևան ավտոճանապարհին «ԳԱԶ 53»-ը վրшերթի է ենթարկել «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայից իջած 2 քաղաքացու և բшխվել «Mercedes»-ին․ կան վիրшվորներ Վթարային ջրանջատում. ո՞ր հասցեներում ջուր չի լինի
Պատանդ վերցված աղջիկը թմրամոլության համար 21 տարեկանում դատապարտվել էր ազատազրկման
Armtimes.com-ը գրում է.
Armtimes.com-ին հայտնի դարձավ, որ երեկ «Weekend» բիլիարդ ակումբում պատանդ վերցված 24 տարեկան աղջիկը թմրանյութ օգտագործելու մեղադրանքով դատապարտված է եղել:
Եւ այսպես՝ Կ. Չ.-ին մեղադրանք էր առաջադրվել այն բանի համար, որ նա գործով չպարզված հանգամանքներում, ինչպես իրացնելու, այնպես էլ իր գործածման նպատակով ապօրինի ձեռք բերած «Մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոցից 2012թ. օգոստոս ամսին: Քննությամբ չպարզված օրը՝ Երևանի «Բանջարանոց» կոչվող թաղամասի իր կողմից վարձակալած բնակարանում վերջինս իր մտերիմին հյուրասիրելու եղանակով ապօրինի իրացրել է թմրամիջոց: Հյուրասիրվողը հենց պատանդ վերցված աղջիկն է եղել: Վերջինս նույն վայրում առանց բժշկի նշանակման գործածել է թմրամիջոցըքթանցքները քաշելուեղանակով:
Նույն գործով Ա. Վ.-ն մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2013թ. մայիս ամսից մինչև հոկտեմբերի 16-ն ընկած ժամանակահատվածում, Զ. Մ.-ի կողմից յուրաքանչյուր անգամ զգալի չափերի` 0.004 գրամ «Բուպրենորֆին» տեսակի թմրամիջոց պարունակող կես դեղահաբ ձեռք բերելուն օժանդակելու դիտավորությամբ, վերջինիցս վերցրել է 30 հազար ՀՀ դրամ գումար:
Զ. Մ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա առանց իրացնելու նպատակի, իր գործածման համար, իր ծանոթ Ա. Վ.-ի օժանդակությամբ, մեկ չափաբաժին` կես դեղահաբը 30 հազար ՀՀ դրամով գնելու եղանակով քրեական գործով դեռևս չպարզված ոմն Գուգոյից 2013թ. մայիսի վերջից մինչև հոկտեմբերի 16-ն ընկած ժամանակահատվածում  4 անգամով Երևանի Տ. Մեծի փողոցում` երկաթուղային կայանի մոտակայքում ապօրինի ձեռք է բերել «Բուպրենորֆին» տեսակի թմրամիջոց, որոնք գործածել է ներարկման միջոցով:
ԳԱ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համարոր նա ամռան սկզբին Երևանքաղաքի ՄԽորենացի փողոցում պատանդ վերցված աղջկա միջոցով առանց իրացնելունպատակի ԿՉ.-ից 160.000 ՀՀ դրամի դիմաց ապօրինի ձեռք է բերել առանձնապես խոշորչափի` 2 գրամ «Մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց:
Պատանդ վերցված աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա իր ծանոթ Գ. Ա.-ից տեղեկանալով «Մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու մտադրության մասին, վերջինիս նախապես խոստացել է նրա համար ձեռք բերել թմրամիջոց, որից հետո` խոստումն ի կատար ածելու համար, առանձնապես խոշոր չափերի «Մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերել:
Գործով իրեղեն ապացույցները
Թմրամիջոցները փաթեթավորված, կնքված 8 առանձին փաթեթներում, թիվ 14-1369 եզրակացությանը կից մեկ փաթեթ, Ա. Վ.-ի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերված փայտե վզնոց փայտե խաչով, մեկ բջջային հեռախոս և «Այֆոն» տեսակի պլանշետ` փաթեթավորված երկու փաթեթներում, «Վիկտորիա» հյուրանոցային համալիրի թիվ 13-րդ սենյակի զննությամբ վերցված երկու նոթատետրերը, մեկ տետրը, «Նոկիա» տեսակի բջջային հեռախոսը, կպչուն ժապավենը և «Մալբորո» տեսակի ծխախոտի տուփը` փաթեթավորված մեկ փաթեթում, Կ. Չ.-ի և Ա. Վ.-ի Խցերի հայտնաբերված 2 բջջային հեռախոս` փաթեթավորված մեկ փաթեթում:
Գործը Կենտրոն եւ Նորք մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը սկսել է քննել 2014 թվականի սեպտեմբերից: Պատանդ վերցված աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով եւ 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով։ 2013 թվականին հոկտեմբերի 13-ին վերջինս ձերբակալվել է, ապա հոկտեմբերի 15-ին ազատ արձակվել: 2014 թվականի օգոստոսի 8-ին նրա մեղադրանքը փոխվել է, նոր մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով ու 38-268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով։ Դատաքննության ժամանակ պարզվել է, որ նույն աղջկան գործով անցնող Կ. Չ-ն եւս մեկ աղջկա հետ որոշել է ուղարկել Իրանի Իսլամական Հանրապետություն իրացնելու նպատակով այնտեղից թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու ու այն մաքսանենգ ճանապարհով ՀՀ բերելու շուրջ 2013թ. փետրվար ամսին նախնական հանցավոր համաձայնության է եկել իր ծանոթ ոմն Ռոբերտի հետ։ Կ. Չ-ն կանանց համար ձեռք է բերել Իրանի մուտքի վիզա եւ ստեղծել այլ պայմաններ: Մեղադրյալը գնացել է ԻԻՀ, սակայն այնտեղ թմրամիջոց չի գնել, նրան որևէ մեկը թմրամիջոց չի տվել, և որևէ թմրամիջոց նա չի բերել Հայաստան:
Պատանդ վերցված աղջիկը 2016 թվականի նոյեմբեր ամսին առաջին անգամ 21 տարեկան հասակում դատապարտվել է 2 տարի ազատազրկման, սակայն նշանակվել է 3 տարի փորձաշրջան: Նրա նկատմամբ նաեւ արտահիվանդանոցային հոգեբուժական օգնություն ցուցաբերող առողջապահական մարմինների հաստատությունում նշանակել է հարկադիր բուժում թմրամոլությունից։
Գործող անցնողները բոլոր դատապարտվածները վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել, որը դեռեւս շարունակվում է: