Փետրվարի 24-ին գազ չի լինելու Ապրանքային շուկաներում անկում՝ ոսկին և պղինձը կորցնում են արժեքը Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասին Կենդանակերպի այս նշանները կսկսեն նոր կյանք. ո՞վ է փնտրում փող և անձնական երջանկություն Ուկրաինայում կարգավորումն անհնար է առանց ԱՄՆ մասնակցության. Օրբան Կուբայի առողջապահության նախարարը հայտարարել է, որ երկիրը կանգնած է հումանիտար աղետի առջև Խոշոր վթար, Շենգավիթում բախվել են «Toyota» ու «Jeep», 4 վիրավnրներից մեկն անչափահաս է Ո՞ր եկամուտները պետք չի լինի հայտարարագրել. նոր փոփոխություններ Ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն․ եղանակի տեսություն Մի՛ վախեցեք մաhից, պատրա՛ստ եղեք դրան և որևէ ձևով մի՛ արագացրեք այն և անվա՛խ քայլեք ձեր ճանապարհով՝ մնացած ամեն ինչը թողնելով Աստծուն․ Ռուբեն Վարդանյան
Հանդիպում-քննարկում՝ Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման վերաբերյալ
Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև առկա համագործակցության ծրագրով առևտրատնտեսական կապերի ընդալայման և ներդրումային համատեղ նոր նախաձեռնությունների իրագործման համատեքստում տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում:
Հանդիպմանը մասնակցել են Սանկտ Պետերբուրգի «Լենդ» առևտրային ընկերության տնօրեն Աննա Շլյանինան, Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատի գործադիր տնօրենի ժ.պ. Արտակ Միքայելյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Տիգրան Սարգսյանը, ինչպես նաև մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչներ, որոնք հետաքրքրված և շահագրգիռ են Սանկտ Պետերբուրգի հետ համագործակցության ծավալմամբ:
«Երևանի քաղաքապետարանը կարևորում և խրախուսում է քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում ներդրումային նախագծերի, ինչպես նաև երկու քաղաքների միջև առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնումն ու զարգացումը: Ի դեպ, քաղաքապետարանի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչությունը Երևանում կազմակերպված հանդիպման պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերել այս տարի Սանկտ Պետերբուրգում անցկացված Երևանի օրերին՝ Սանկտ Պետերբուրգի կառավարության Ձեռնարկատիրության և սպառողական շուկայի զարգացման կոմիտեի հետ կլոր սեղան-քննարկման ընթացքում»,-նշել է Տիգրան Սարգսյանը:
Աննա Շլյանինան իր հերթին ևս ընդգծել է համագործակցության զարգացման և համատեղ ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունն ու շնորհակալություն հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին՝ առևտրատնտեսական կապերի հաստատման գործում ցուցաբերվող աջակցության և պատրաստակամության համար:
Քննարկման ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ առաջիկայում նախատեսվում են երկկողմ հանդիպումներ և ծրագրային առավել մանրամասն քննարկում: Հանդիպման ավարտին մասնակիցները նաև վստահեցրել են, որ նման ձևաչափով հանդիպումներն արդյունավետ են և նպաստում են երկու քաղաքների միջև առևտրատնտեսական կապերի զարգացմանը: