Փետրվարի 24-ին գազ չի լինելու Ապրանքային շուկաներում անկում՝ ոսկին և պղինձը կորցնում են արժեքը Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասին Կենդանակերպի այս նշանները կսկսեն նոր կյանք. ո՞վ է փնտրում փող և անձնական երջանկություն Ուկրաինայում կարգավորումն անհնար է առանց ԱՄՆ մասնակցության. Օրբան Կուբայի առողջապահության նախարարը հայտարարել է, որ երկիրը կանգնած է հումանիտար աղետի առջև Խոշոր վթար, Շենգավիթում բախվել են «Toyota» ու «Jeep», 4 վիրավnրներից մեկն անչափահաս է Ո՞ր եկամուտները պետք չի լինի հայտարարագրել. նոր փոփոխություններ Ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն․ եղանակի տեսություն Մի՛ վախեցեք մաhից, պատրա՛ստ եղեք դրան և որևէ ձևով մի՛ արագացրեք այն և անվա՛խ քայլեք ձեր ճանապարհով՝ մնացած ամեն ինչը թողնելով Աստծուն․ Ռուբեն Վարդանյան
«Հակառակորդը թափանցել էր մինչեւ զորամաս, որդիս զոհվել է՝ նրանց հետ մարտ մղելիս». զոհված զինծառայողի հայր
2016թ. ապրիլին զոհված ժամկետային զինծառայող Մհեր Երզնկյանի հայրն այսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ աղմկահարույց հայտարարություն արեց. քննությամբ պարզվել է, որ որդին զոհվել է զորամասում՝ հակառակորդի կողմից:
Մհեր Երզնկյանի հայրը՝ Արամայիս Երզնկյանը պատմեց, որ որդին ծառայել է Հայաստանի Հանրապետությունում, զոհվել է ՀՀ տարածքում 2016թ. ապրիլի 6-ին, սակայն պաշտպանություն նախարարությունն ի սկզբանե նրան ներկայացրել է որպես ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում զոհված զինծառայող:
«Սկզբում ինձ ասացին, որ ինքնավնասում է արել տղաս, 1 տարվա քննությունից հետո՝ այս տարվա մայիսին, պարզվեց, որ հակառակորդը թափանցել է մինչեւ զորամաս եւ իմ տղան այդ պայմաններում է զոհվել: Իմ տղան այդ գիշեր հերթապահության է եղել, շարժ է նկատել, դուրս է եկել, սկսել կրակել, հենց այդ ժամանակ էլ ինքը մահացու վիրավորում է ստացել: Այսքանից հետո ինձ ասում էին՝ Հայաստանի Հանրապետության շահերից չի բխում, որ այս ամբողջը հրապարակվի, ես այսքան լռել եմ, բայց հիմա պետք է խոսեմ: Իմ տղուն առ այսօր մի մարտական շքանշան չեն տվել, իմ տղան մարտ է մղել, պայքարել է թշնամու դեմ, բայց տեղեկանքի մեջ գրել են՝ զոհվել է ծառայողական պարտականությունները կատարելիս, թե ում կողմից է զոհվել, չի նշվում, բայց եթե հակառակորդի կողմից չլիներ, զոհվածի կարգավիճակ տղուս չէր տրվի»,- ասաց նա:
Արամայիս Երզնկյանը պատմեց, որ որդին ընդամենը 2.5 ամսվա զինծառայող է եղել: Երզնկյաններն ամսական 30 հազար դրամ են ստանում, չնայած որ ի սկզբանե հայտարարվում էր, թե ինքնավնասում է եղել: Այլ օժանդակություն պետության կողմից ընտանիքը չի ստացել:
«Ասում են՝ կայացած բանակ ունենք, բա այդ դեպքում ո՞նց ենք թույլ տալիս, որ հակառակորդը մինչեւ զորամաս հասնի»,- խոսքը եզրափակեց զոհված զինծառայողի հայրը: