Փետրվարի 24-ին գազ չի լինելու Ապրանքային շուկաներում անկում՝ ոսկին և պղինձը կորցնում են արժեքը Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասին Կենդանակերպի այս նշանները կսկսեն նոր կյանք. ո՞վ է փնտրում փող և անձնական երջանկություն Ուկրաինայում կարգավորումն անհնար է առանց ԱՄՆ մասնակցության. Օրբան Կուբայի առողջապահության նախարարը հայտարարել է, որ երկիրը կանգնած է հումանիտար աղետի առջև Խոշոր վթար, Շենգավիթում բախվել են «Toyota» ու «Jeep», 4 վիրավnրներից մեկն անչափահաս է Ո՞ր եկամուտները պետք չի լինի հայտարարագրել. նոր փոփոխություններ Ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն․ եղանակի տեսություն Մի՛ վախեցեք մաhից, պատրա՛ստ եղեք դրան և որևէ ձևով մի՛ արագացրեք այն և անվա՛խ քայլեք ձեր ճանապարհով՝ մնացած ամեն ինչը թողնելով Աստծուն․ Ռուբեն Վարդանյան
Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչը մասնակցել է Ստրասբուրգի բարեկամ քաղաքների ակումբի 15-րդ հավաքին
Նոյեմբերի 7-10-ը Ստրասբուրգի բարեկամ քաղաքների ակումբի (Strasbourg club) 15-րդ հոբելյանական հավաքին մասնակցելու նպատակով Ֆրանսիա է այցելել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետի տեղակալ Միքայել Սահակյանը:
Հարկ է նշել, որ «Strasbourg club»-ին անդամակցում է աշխարհի տարբեր երկրների շուրջ 60 քաղաք: Այս տարի ակումբի աշխատանքների ընթացքում 20 երկրի ավելի քան 30 քաղաքի ներկայացուցիչներ և տասնյակ փորձագետներ քննարկել և լուծումներ են առաջարկել քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում առկա մարտահրավերների վերաբերյալ: Թեմաները, մասնավորապես, վերաբերել են «Կանաչ քաղաք»-ի և «Խելացի քաղաք»-ի ժամանակակից մարտահրավերներին և լուծումներին, ինչպես նաև փախստականների և այլ ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող խնդիրներին:
Ներկայացնելով փախստական դարձած սիրիահայ ընտանիքներին ցուցաբերված աջակցության, ինչպես նաև «Կանաչ քաղաք» գործողությունների ծրագրի վերաբերյալ վերջին տարիներին Երևանում կատարած աշխատանքները՝ Միքայել Սահակյանն ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը կարևորում է վերը նշված ուղղություններով ծրագրերի շարունակականության ապահովումը:
Կարևորելով քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտների հարցերի քննարկման և դրանց հնարավոր լուծման համատեքստում այս հարթակի առկայությունը, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնելով Ստրասբուրգի քաղաքապետ Ռոլանդ Ռիեսին հրավերի համար` Միքայել Սահակյանը համոզմունք է հայտնել, որ ստրասբուրգյան ակումբում քննարկվող ծրագրերով հետագայում կիրականացվեն ավելի որոշակի ծրագրեր: Ստրասբուրգի քաղաքապետն իր հերթին ջերմագին ողջույններ է փոխանցել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին: Երևանի քաղաքապետարանի արտաքին կապերի վարչության պետի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել նաև Ստրասբուրգ ակումբի նախագահ, Ստրասբուրգի փոխքաղաքապետ տիկին Ռաֆիկ Էլմիրնին երկար տարիների համագործակցության համար և Երևանի քաղաքապետի անունից հրավիրել այցելել Երևան: Իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ակումբի աշխատանքներին ակտիվորեն մասնակցելու և հրավերի համար՝ տիկին Էլմիրնին վստահեցրել է, որ անպայման կայցելի Երևան: