Տարադրամի փոխարժեքները փետրվարի 21-ին Աստղագուշակ փետրվարի 23-ից մարտի 1-ը շաբաթվա համար՝ բոլոր կենդանակերպի նշանների համար Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 21-ից 25-ին Բազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Հայտնաբերված հետախուզվողներ են տեղափոխվել քրեակատարողական հիմնարկ Աշտարակ-Վաղարշապատ ճանապարհին մեքենաներ են բախվել. կան տուժածներ Թրամփի վարչակազմի պաշտոնյաները ծրագրում են Գազայում կառուցել 5000 հոգանոց ռազմաբազա. The Guardian Երեկ սպшնվшծ Արսեն Վարդանյանը երգիչ էր… նոր մանրամասներ արտառոց դեպքից Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև
14-ամյա աշակերտուհու ծնողները մտել են դասարան ու ծեծել դստերը նեղացրած տղային՝ հասցնելով ծանր հարվածներ
1in.am-ը գրում է.
Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում Յուրիկ Իսկոյանի նախագահությամբ ավարտվել է Թելման Ա.-ի գործի դատական քննությունը:
43-ամյա Թելման Ա.-ին մեղադրանք էր առաջադրվել անչափահաս տուժողի նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118 հոդվածով:
Տուժող տղան 7-րդ դասարանի աշակերտ է, Թելմանի անչափահաս դստեր համադասարանցին:
Ըստ մեղադրանքի՝ 2018 թվականի փետրվարի 16-ին Գեղարքունիքի մարզի Ներքին Գետաշեն գյուղի միջնակարգ դպրոցի 7-րդ դասարանցի Նվերը (անունը փոխված է) դասամիջոցի ժամանակ ծաղրել ու վիրավորել է համադասարանցի Նունեին (անունը փոխված է): Աղջիկը նեղացել ու անմիջապես տեղեկացրել է մայրիկին, խնդրել է, որ նա դպրոց գա:
Նույն օրը, ժամը 14-ի սահմաններում, երբ 7-րդ դասարանում հայոց լեզվի դասաժամ էր, ուսուցչուհու և 14 աշակերտների ներկայությամբ դասասենյակ են մտել Նունեի հայր Թելմանն ու մայր Մարինեն: Նրանք, ասես չնկատելով ուսուցչուհու ներկայությունը, իրենց դստերը հարցրել են՝ ո՞ր մեկն է Նվերը: Նունեն ցույց է տվել առաջին նստարանին նստած տղային:
Նունեի ծնողները մոտեցել են Նվերին: Առաջինը մայրն է ապտակել ոտքի կանգնած  երեխային:
Այնուհետև հայրը՝ Թելման Ա.-ն, երեխայի հագուստից բռնելով, բարձրացրել է գրատախտակի մոտ, երկու անգամ ձեռքով հարվածել է նրա գլխի ու դեմքի շրջանին՝ պատճառելով ուժեղ ֆիզիկական ցավ:
Առաջադրված մեղադրանքում Թելման Ա.-ն իրեն մեղավոր է ճանաչել: Հայտնել է, թե դստեր՝ Նունեի համադասարանցի Նվերը հաճախ է նրան նեղացրել, վիրավորական խոսքեր ասել, ինչի վերաբերյալ դուստրը պարբերաբար բողոքել է նրանից:
Դեպքի օրը՝ 2018 թվականի փետրվարի 16-ին, ժամը 14-ի սահմաններում Նունեն մորը տեղեկացրել է, որ Նվերը նորից նեղացրել է իրեն: Ինքը այդ ժամանակ գտնվել է գյուղամիջում: Կնոջը հանդիպել է դպրոցի բակում, միասին մտել են դպրոց: Մտել են իրենց դստեր դասարան, որպեսզի պարզեն՝ Նվերը ինչո՞ւ է Նունեին նեղացրել: Դասարանում հայոց լեզվի դասաժամ էր, ուսուցչուհին դասարանում էր: