Տարադրամի փոխարժեքները փետրվարի 21-ին Աստղագուշակ փետրվարի 23-ից մարտի 1-ը շաբաթվա համար՝ բոլոր կենդանակերպի նշանների համար Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 21-ից 25-ին Բազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Հայտնաբերված հետախուզվողներ են տեղափոխվել քրեակատարողական հիմնարկ Աշտարակ-Վաղարշապատ ճանապարհին մեքենաներ են բախվել. կան տուժածներ Թրամփի վարչակազմի պաշտոնյաները ծրագրում են Գազայում կառուցել 5000 հոգանոց ռազմաբազա. The Guardian Երեկ սպшնվшծ Արսեն Վարդանյանը երգիչ էր… նոր մանրամասներ արտառոց դեպքից Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև
Երբ անհատն անվճար երթևեկություն է ապահովում, հարց է առաջանում՝ եթե նա որոշի այլ կերպ ծախսել գումարները, քաղաքը մնալո՞ւ է առանց տրանսպորտի. ՀՀ վարչապետ
Երևանի նոր քաղաքապետի ուշադրության կենտրոնում պետք է լինեն հասարակական տրանսպորտի խնդիրները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում ուղիղ հեռարձակման ժամանակ, պատասխանելով տրվող հարցերին, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ծանր զգացողություններ եմ ունենում, երբ տեսնում եմ Երևանում կռացած երթևեկող մեր հայրենակիցներին: Այդ «հուսահատության գազելները» Երևանում, ցավոք, շարունակում են գործել: Այդ խնդիրը պետք է Երևանի նոր քաղաքապետի ուշադրության կենտրոնում լինի: Իհարկե, նաև մարզային տրանսպորտային ցանցը նորացնելու ծրագրեր ենք մշակում կառավարությունում: Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունում ընթացքի մեջ են միասնական երթուղային ցանցի ներդրման աշխատանքները»,- ասաց վարչապետը:
Նա նկատեց, որ լրջագույն խնդիրներ են առաջանում այն դեպքերում, երբ տվյալ երթուղին սպասարկում է անհատը: «Երբ որևէ անհատ անվճար երթևեկություն է ապահովում, հարց է առաջանում՝ եթե նա մի օր սննկանա, կամ որոշի այլ կերպ ծախսել գումարները, այսինքն դա նշանակո՞ւմ է, որ քաղաքը մնալու է առանց տրանսպորտի: Հարցը պետք  է որոշակի տնտեսական ռելսերի վրա դրվի», - նշեց վարչապետը:
Փաշինյանը նկատեց, որ անձնական նախաձեռնություների հիման վրա տրանսպորտ ապահովելը լուրջ խնդիր է ոչ միայն Երևանում, այլև ողջ Հայաստանի տարածքում:
«Այս հարցերը պետք է լինեն կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Այս բոլոր խնդիրները կապված  են մի խնդրի՝ պետական եկամուտների ավելացման հետ: Իսկ պետբյուջեի մեծացման երկու ուղի կա՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարը, ստվերի կրճատումն ու տնտեսության զարգացումն ու այն օտարերկրյա ներդրողների համար ավելի գրավիչ դարձնելը: Մենք շարժվում ենք այս ճանապարհով»,- ասաց Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ խնդիրը մեկ օրում չի լուծվի, դրա համար ժամանակ է հարկավոր: