Հանրությանն ակնհայտ է, թե որ ուժերն են առաջնորդվում պետության և ժողովրդի շահով
Երեկվանից ներքաղաքական դաշտում կրկին լարված իրավիճակ է, բանն այն է, որ «Ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին կառավարության նախագծի քվեարկությունն երեկ տապալվեց: Բոլորին հայտնի է, թե որ ուժը նորից ստեղծեց նման լարված իրավիճակ և տապալեց քվեարկությունը, սակայն դրա հետ մեկտեղ փորձ է արվում դա գցել «Ծառուկյան» խմբակցության վրա, որը կողմ քվեարկեց, բացակա էին միայն մի քանի պատգամավորներ, սակայն նույնիսկ նրանց քվեարկության դեպքում ոչինչ չէր փոխվի և համապատասխան քանակության ձայներ չէր ապահովվի օրինագիծը ընդունելու համար: Այս պարագայում բոլորի համար պարզ է, որ փորձ է արվում «Ծառուկյան» դաշինքնի նկատմամբ վրեժխնդրություն իրականացնել`տեսնելով որ այս դաշինքը իր ղեկավարի՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ միշտ կանգնած է ժողովրդի և հեղափոխության կողքին և հիմա էլ հուշագիր ստորագրելով ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ իրենց համար առաջնայինը ժողովրդի կամքն է, երկրի կայունությունն, անվտանգությունն ու բարեկեցությունը:
Ակնհայտորեն նման դիզինֆորմացիա տարածողները առաջնորդվում են միայն սեփական շահով, մի կողմ դնելով պետական շահն ու ժողովրդին: Որոշ ուժեր տեսնելով, որ իրենք քաղաքական դաշտում ամբողջությամբ սպառվել են և գլորվում են անդունդը, փորձում են իրենց հետ տանել նաև այլ ուժերի: Դա իհարկե նրանց մոտ չի ստացվի քանզի հանրությունը շատ լավ տեսնում է, որ ուժերն են առաջնորդվում պետության և ժողովրդի շահով: