Տնտեսական հեղափոխություն իրականացնելը Ծառուկյանի գլխավոր նպատակներից է
Հասմիկ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Դեռ օրեր առաջ շատերը թերահավատորեն էին մոտենում այն արտահայտությանը, որ տեղի է ունենալու տնտեսական հեղափոխություն: Սակայն դեռ մեկ ամիս էլ չանցած արդեն մեր երկրում հսկայական աշխատանքներ են տարվել՝ տնտեսության զարգացման ուղղությամբ և այդ ամենի ետևում կանգնած է Գագիկ Ծառուկյանը:
Օտարերկրյա ներդրողների շրջանում վայելելով մեծ սեր և հարգանք, շատ կարճ ժամանակամիջոցում հասավ նրան, որ այսօր մեր երկրում նկատվում է մեծ առաջընթաց՝ տնտեսության զարգացման ոլորտում: Միանգամից բացվեցին մի քանի գործարաններ, որոնք կարճ ժամանակահատվածում տնտեսական աճ կապահովվեն մեր երկրին:
Այդպիսի ծրագրերից մեկն էլ մշակվել և կյանքի է կոչվում արաբ Շեյխ Ալ Սաբահի և Գագիկ Ծառուկյանի ջանքերով: Սա աննախադեպ ներդրումային ծրագիր է, որը միտված է բարելավվելու մեր պետության տնտեսական ցուցանիշները: Արաբ Շեյխի կողմից նախատեսվում է հսկայածավալ ներդում իրականացնել Հայաստանի տնտեսական տարբեր ճյուղերում: Արաբ Շեյխի հետ միասին նախատեսվում է կառուցել 5 աստղանի հյուրանոց Երևանի սրտում, որը շատ օտարերկրացիների համար կդառնա այցեքարտ, ինչպես նաև ընթացքի մեջ է սիլիցումի գործարանի կառուցման աշխատանքերը և նախատեսվում է երկու տարի անց արդեն գործարանը հանձնել շահագործման, որը մոտ 3000 մարդու կապահովվի աշխատանքով: Սա միայն մի չնչին մասն է այն աշխատանքների, որոնք նախատեսվում է իրականացնել Գագիկ Ծառուկյանի և նրա օտարերկրյա գործընկերների կողմից:
Արաբ Շեյխի խոսքով, Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ իր ունեցած վստահության և հավատի շնորհիվ է, որ իրականացնում են նման խոշորածավալ ներդրումներ Հայաստանում: