Աստված քեզ պատժել է չշնորհելով տղամարդկություն, քո յուղով տապակվի տղա
Գևորգ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Առհասարակ կոռեկտությունն ու կշռադատվածությունը խոսքերին ավելի մեծ արժեք են տալիս: Եվ փաստ է, որ ասելիք ունեցող մարդն, երբեք չի հատի այդ սահմանն իր թեկուզև սուբյեկտիվ կարծիքը արտահայտելու դեպքում: Սակայն որոշ հոգեկան խանգարումներ ունեցող «գալուբոյներ», արի ու տես, որ բացի դեմոնստրատիվ կերպով մտավորական ներկայանալուց զատ, քթները մտցնում են նաև քաղաքականության մեջ, այն էլ չափազանց անմակարդակ ձևով: Խոսքը վերաբերվում է ոմն Արթուր Հայրապետյանի, ով իր արտահայտությունների մեջ անցնում է թույլատրելիի սահմանն ու ակնհայտորեն դրսևորում է անբարոյական վարքագիծ, մեծ հաշվով այս թափթփուկի դեպքում, անբարոյականությունը դա հաճոյախոսություն է, քանզի այլ բան քան անդաստիարակի նման պիտակավորել մարդկանց, նա ուղղակի անել ի վիճակի չէ: Եվ հետո, կարճ ու կոնկրետ ասենք, քո ինչ խելքի բանն է այ ստահակ, որ դու քաղաքական պրոցեսների վերաբերյալ գնահատականներ ես տալիս, լուրջ մարդականց ես անվանարկում, սա քո ընկերների կլուբը չի է, որ իրար հայհոյելուց ձեզ լավ եք զգում, չափերդ ճանաչի դեգեներատ: Աստված քեզ քո շնորհը տվել է, մի երկու տառ կարողանում ես իրար կպցնել, բայց մյուս կողմից էլ պատժել է, չտալով քեզ տղամարդկություն ու տղամարդուն հարիր առնականություն: մնա քո կաղապարի մեջ, ու չփորձես այդ գարշելի դեմքդ դուրս հանես քո բնից, հակառակ պարագայում կարժանանաս շատ ավելի կոպիտ, բայց շատ ավելի դիպում քեզ բնութագրող բառերի: