Պալաչի նմաններին չպետք է դարձնել հակաքարոզչության գործիք...
Սևակ Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին օրերին լրատվականներից որոշների հետաքրքրվածությունը Պալաչ մականվամբ Արթուր Հարությունանի նկատմամբ տարօրինակ է, քանի որ նման փտած արժեհամակարգ ունեցող մարդուն անդրադառնալն է անգամ տհաճ: Ինչևէ այդ ստորը, Հայաստանում իր՝ մանր խուլիգանին հատուկ գործելաոճի պատճառով, իսկական իզգոյ է դարձել, բայց դեռ շարունակում է օտար երկրներից ինչ-որ անբովանդակ ու անհիմն մեղադրանքներ հնչեցնել մարդկանց հասցեին, ովքեր ծանր իրավիճակներում ձեռք է մեկնել Պալաչի ծնողներին: Այսօր արդեն Պալաչի հասցեին հնչեցված բոլոր խոսքերն ու նրա սնանկացման իրական պատմությունը հաստատվում է հենց նրա ընկերների կողմից, ովքեր մանրամասներ են ներկայացրել իրենց խոսքում: մասնավորապես ընկերների հաստմամբ, այս փառասեր մուրացկանը, բիզնեսի գործունեության արդյունքում գոյացած գումարները փոշիացնում էր կազինոներում և ծառայեցնում էր բացառապես սեփական կարիքների, ճոխ ախորժակը բավարարելու համար: Արդյունքում բիզնեսը գնալով սպառում է ռեսուրսներն ու մնում է սնանկացման փաստի առաջ: Ստացվում է պալաչը այս ամենը գիտենալով, միտումնավոր գնացել է այդ քայլին և դա ևս ունի իր տրամաբանական բացատրությունը: Բանից պարզվում է, Պալաչը չինական ընկերության հետ 4 մլն. դոլարի պայմանագիր է ունեցել և այն չկատարելու պատրվակով, միտումնավոր բռնել է սնանկացման ճանապարհը, իսկ որպեսզի ինչ-որ կերպ կարողանա «կռուտիտ» լինել, հայտարարություններ է տարածել, թե իր սնանկացման պատճառը Գագիկ Ծառուկյան բարեգործական հիմնադրամի անվճար երթուղայիններն են:
Պալաչի անհոդաբաշխ հայտարարությունները կապված բարեգործական հիմնադրամի երթուղայինների հետ, բնականաբար ծիծաղ էին առաջացնում, իսկ այս ստորը շարունակում էր լրատվականների պարազաբանող հարցերը լղոզել և կրկին անգամ շահարկել Ծառուկյանի անունը: Դեռ քանի՞ անգամ պետք է Պալաչը ներողություն խնդրի Պալաչից, որ վերջապես հասկանա, իր գործած սխալների քանակը:
Կարծում ենք այսքանից հետո այլևս չի գտնվի գոնե իրեն հարգող լրատվական, ով կփորձի Պալաչին հակաքարոզչության գործիք դարձրած, տիրաժավորել նրա անհեթեթ խոսքերն ու մտքերը: