Միտումնավոր սնանկացած Պալաչը հիմա էլ միտումնավոր զրպարտում է
Թեհմինե Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին շրջանում մամուլի ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել հանրությանը քաջ հայտնի նախկին գործարար Պալաչը, ով հանդիսանում էր « Քինգ Դելյուքսն» և «Տրանս Կոմֆորտ» ընկերությունների նախկին սեփականատերը։
Պալաչը համացանցը ողողել էր իր գարշելի հայտարարություններով՝ փորձելով գտնել մեղավորներ տրանսպարտային ընկերությունների սննկացման գործում։ Մեղավորներ փնտրելիս սխալ ճանապարհով էր ընթացել մեր «հերոսի» հիվանդագին երևակայությունը, քանի որ Պալաչ թյուրիմացությունը պնդում էր, որ ընկերությունների սննկացման պատճառ են հանդիսացել «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից ներմուծված անվճար ավտոբուսները։
Պալաչի աբսուրդային հայտարարությունները զրպարտանք են, քանի որ տարիներ առաջ, երբ այս երևույթը բանկերում գրավ էր դրել իր հարազատների, ընկերների ունեցվածը, նույնիսկ Հայրական տունը՝ անօթևան թողնելով ծնողներին, և հետագայի մասին չմտածելով գող կատվի նման անհետացել էր երկրից, և Գագիկ Ծառուկյանը իր մեծահոգությամբ Պալաչի հայրական տան գումարը վճարում է, և, որպես նվիրատվություն վերադարձնում է Պալաչի ծնողներին։ Բայց այս «աբիժնիկը», մոռանալով մարդասիրական արժեքները, հայրական տունը կրկին անգամ գրավ է դնում, թե այս անգամ ոո՞վ է նրան օգնելու այն հետ բերել․․․․։ Եվ այսքանից հետո այս մարդկային արժեքներից զուրկ «կենդանին» ի՞նչպես է նայելու իր ընկերների, ծնողների աչքերին կամ երեխաների։
Այս անգամ Պալաչ երևույթին բեմից դուրս շպրտեցին իր իսկ ընկերները, պատռելով ցինիկ, անթասիբ երեսը։ Ընկերները մասնավորապես պարզաբանեցին այն, որ Պալաչը ընկերությունների ամբողջ եկամուտը ծախսել է իր սեփական հաճույքների բավարարման համար, և արդյունքում ընկերությունները կանգնեցին սննկացման անդունդի եզրին։ Պարզվում է նաև, որ Պալաչը չինական ընկերությեւնից ստացել է 4 մլն․ դոլարի համարժեք ավտոբուսնր, և վճարումները ժամանակին չկատարելու հետևանքով բռնում է սննկացման ճանապարհը։
Եվ վստահաբար կարող ենք փաստել, որ Պալաչի սննկացումը եղել է միտումնավոր և հիմա էլ սազը ձեռքն առած՝ միտումնավոր զրպարտում է ու խաղում մարդկանց հեղինակության հետ։