Վաղը ամբողջական տեսակետ կհայտնենք․ ԲԴԽ նախագահ Գագիկ Հարությունյան
Վաղը վարչապետի հետ խորհրդակցության արդյունքներով նորից նիստ ենք անելու, ամբողջական տեսակետ ենք հայտնելու։ ԲԴԽ նիստից հետո լրագրողներին ասաց ԲԴԽ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վա ԲԴԽ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, որի մեջ նշված էր․ «Բարձրագույն դատական խորհուրդը ս.թ. մայիսի 19-ին ժամը 21.30-ին հրավիրել է արտահերթ նիստ, որում քննարկվել է դատարանների շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Խորհուրդն արձանագրել է, որ նախապես ՀՀ վարչապետի մոտ մայիսի 20-ին ժամը 12.00-ին նշանակված է եղել խորհրդակցություն՝ նվիրված դատաիրավական բարեփոխումների հիմնախնդիրներին: Հաշվի առնելով, որ վերահաստատվել է նշված խորհրդակցության անցկացումը և դրան նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի մասնակցությունը, Խորհուրդը հանգեց այն հետևությանը, որ. ստեղծված իրավիճակի առնչությամբ ամբողջական դիրքորոշում արտահայտել խորհրդակցությունից հետո հրավիրվող նիստում, անընդունելի համարելով դատարանների բնականոն գործունեության խաթարումը, Խորհուրդը միաժամանակ կոչ է անում դատավորներին և դատական իշխանության բոլոր աշխատակիցներին դրսևորել ծայրահեղ զսպվածություն, բացառապես մնալ իրավական դաշտում»: