Երկար ժամանակ լույս չի լինելու Երևանում և 8 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 16-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Երևան քաղաքում՝
10:00-16:00 Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 8, 13, 23, 24, 25, 26, 27, 44, 46, 59 շենքերը, Խորենացի փ. 1, 2, 3, 28, 29, 30, 39, 40, 41 շենքերը, Կարախանյան փ․ 18, 19, 20, 21, 22, 42, 43, 45 շենքերը, թիվ 21 մանկապարտեզը, Սարգսաշեն թաղամասի և Դավիթ Բեկ փողոցին հարակից սեփական տները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Ավան՝ 7փ. 4-րդ նրբ. 14-38 սեփական տները, «Մխիթարյան Միաբանության» դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Աթոյան անց. 11, 13, 15, 17, 19, 21 շենքերը, Ազատամարտիկների փ. 76, 78 շենքերը, Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 4/2, 8, 8/1 շենքերը, Թոթովենցի փ. 11/2 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Քոչարյան փ. 14 շենքը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 31 շենքը, Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1 շենքերը, Գայի պող. 37, 39, 41, 43 շենքերը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 57 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 8-րդ զանգ.՝ Մինսկի փ. 13 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան-Առնիջ՝ Դուշամբեի փ. 7, 9, 11, 13, 15 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դուշամբեի փ. 1, 3, 5 շենքերը, Տաշքենդի նրբ. 8, 10, 12, 13, 15 շենքերը, թիվ 7 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը միակողմանի (Սարյան 22 հասցե), Մաշտոցի պող. 35, 37 շենքերը, Թումանյան փ. 38 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կորյունի փ. 2 մասնաշենքը, Հերացու փ. 2 մասնաշենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կենդանաբանական այգին, Անդրանիկի փ. 51 շենքը, Ալիխանյան փ. 5 շենքը, Մարգարյան փ. 18 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ադոնցի փ. 10, 12, 14 շենքերը, Ահարոնյան փ. 2/1, 2/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիևյան փ. 12, 12ա, 14, 14ա շենքերը, Օրբելի փ. 67 շենքը, «Էսկուլապ», «Կանայան և Կո» ՍՊ ընկերությունները, «Ալֆա-ֆարմ» ՓԲ ընկերությունը, թիվ 83 ավագ դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 3, 5, 5ա, 7/1 շենքերը, Բակունցի, Գյուլբենկյան, Զարյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ս․ Տարոնցի փ․ 7/1 շենքը, Նիզամի փ․ 28 շենքը, Չեխովի փ․ 1 շենքը, ԱԻՆ-ի ավտոպարկը, թիվ 142 մանկապարտեզը, Շիրակի փ. 31, 33, 35, 54, 56, 56/1, 58/1, 58, 60, 62, 66, 68, 70, 72 շենքերը, Շիրակի փ․ 4-րդ նրբ․ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8Ա, 9, 10, 11 շենքերը, Պապովի փ. 5 շենքը, Ղարիբջանյան, Տիմիրյազովի, Կարմիր Բլուր, Մարկվարտի, Հ․Հովհաննիսյան փողոցների սեփական տները, Մարկվարտի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Մարկվարտի փ․ 85/1 շենքը, թիվ 115 դպրոցը, Հ․Հովհաննիսյան փ․ 119 շենքը,