Դերասանուհի Արևիկ Գևորգյանը՝ հեռուստատեսային լռության, ապագա ծրագրերի ու ցանկությունների մասին
Life.panorama.am-ը գրում է.
Life.panorama.am-ի այսօրվա զրուցակիցն է դերասանուհի Արեւիկ Գեւորգյանը, ով հեռուստադիտողին ծանոթ է «Աննա», «Գեներալի աղջիկը», «Կյանքի կարուսել» հեռուստասերիալներից:
-Արեւիկ, դուք բավականին երիտասարդ տարիքում հայտնվեցիք էկրաններինայն էլՀանրային հեռուստաընկերության եթերումսիրվեցիք եւ ձեռք բերեցիք մեծաքանակերկրպագուներհիմա երբ հետ եք նայումՁեզ համար ո՞րն էր այն ճակատագրականկետըորը Ձեզ տարավ այդ ճանապարհով:
- 18 տարեկան էի, երբ հայտնվեցի հեռուստաէկրաններին: Չգիտեմ ինչքանո՞վ է ճիշտ այն կոչել ճակատագրական… Այս ճանապարհս սկսեց «Աննա» հեռուստասերիալի համար հայտարարված քասթինգից, որին նաեւ ես մասնակցեցի:
-Հետաքրքիր էթե ինչո՞վ է պայմանավորված վերջին շրջանի Ձեր հեռուստատեսայինլռությունըԱյս պահին ի՞նչ առաջարկներ ունեքե՞րբ հեռուստադիտողը կրկին կտեսնիՁեր խաղը:
- Վերջին շրջանի լռությունս պայմանավորված է ուսմամբ: Լռությունս կանխորոշված չէր, բայց հիմա ուրախ եմ, որ դադար եմ ունեցել եւ չեմ եղել հեռուստատեսությունում:
-Դուք կարծես թե անընդհատ ինքնակրթվում եքՁեզ համար նոր հետաքրքրություններեք գտնումայս պահին ինչո՞վ եք զբաղված:
- Սովորել, անընդհատ նոր  գիտելիքներ ձեռք բերել շատ եմ սիրում: Այնքան լայն են հորիզոնները եւ ցանկությունը մի նոր բան իմանալու, որ միշտ ժամանակդ չի բավականացնում: Հիմա սովորում եմ Երեւանի թատրոնի եւ կինոյի պետական ինստիտուտում, արդեն երրորդ կուրսի ուսանող եմ:  Ամեն օր մի նոր բան եմ բացահայտում ուսմանս մեջ. շատ մեծ աշխատանք ունենք կատարելու: