-ծովային հետևակի շտաբի ղեկավարման հրամանատարի դասընթացների:
ՀՀ զինված ուժերում է 1994թ. սեպտեմբերից
1998 թ` նշանակվել է ՀՀ ՊՆ 22-րդ առանձին հատուկ նշանակության գնդում որպես դասակի հրամանատար:
2002 թ` ստացել է կապիտան զինվորական կոչում և նշանակվել հատուկ նշանակության վաշտի հրամանատար:
2008 թ` նոյեմբերին ստացել է հերթական զինվորական փոխգնդապետ կոչումը:
2008 թ` մայիսին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով նշանակվել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի համազորային ֆակուլտետի մարտավարության ամբիոնի մարտավարության ցիկլի ավագ դասախոս:
2014 թ` դեկտեմբերին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՊՆ 88863 Զորամասի հրամանատար:
2016 թ` hունվարին ստացել է հերթական զինվորական գնդապետ կոչումը:
2017 թ` մարտին ՀՀ ԱԻ Նախարարի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ԱԻՆ Փ/Ծ ծառայության կազմակերպման վարչության պետի պաշտոնին:
2017 թ` մայիսին ՀՀ ԱԻ Նախարարի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ԱԻՆ Փ/Ծ քաղաքացիական պաշտպանության վարչության պետի պաշտոնին:
2018 թ` հունիսի 28-ին նշանակվել է ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն:
Գործունեություն միջազգային համագործակցության ոլորտում
2010 թ.-ի նոյեմբերին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով մասնակցել է Բրունսում (Նիդերլանդների Թագավորութուն) կայանալիք ՆԱՏՕ-ի միացյալ տեղակայելի ուժերի շտաբային վարժանքին:
2012 թ.-ի հունվարին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով գործուղվել է Գերմանիա, այնուհետև Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում (Կունդուզ) խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու 7-ամսյա ժամկետով, որպես զորախմբի հրամանատար:
2013 թ.-ի ապրիլին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով մասնակցել է Հաագայում (Նիդերլանդների Թագավորութուն) Հյուսիսային Աֆղանստանի բազմազգ համակարգող խմբի 18-րդ համաժողովին:
2013 թ.-ի օգոստոսին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով գործուղվել է Գերմանիա, այնուհետև Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում (Մազար Է Շարիֆ) խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու 7-ամսյա ժամկետով, որպես զորախմբի հրամանատար:
Պարգևատրվել է`
2003 թ.-ին մարտական առաջադրանքների և մարտական պատրաստության գործում հասած հաջողությունների համար ՀՀ ՊՆ Հետախուզության վարչության պետի կողմից արժանացել է պատվոգրի:
2005 թ.-ին Բանակի օրվա կապակցությամբ ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով:
2009 թ.-ի հունվարին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության առաջին աստիճան» մեդալով:
2010 թ.-ի նոյեմբերին Հետախույզի օրվա կապակցությամբ, բրիգադի հրամանատարի կողմից, պարգևատրվել է պատվոգրով:
2011 թ.-ի հունվարին բանակի օրվա կապակցությամբ բրիգադի հրամանատարի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով:
2011 թ.-ի հունվարին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության երկրորդ աստիճան» մեդալով:
2011 թ.-ի սեպտեմբերին ՀՀ անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով պարգևատրվել է «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով:
2011 թ.-ի սեպտեմբերին ՀՀ անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ բրիգադի հրամանատարի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով:
2011 թ.-ին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի հրամանով պարգևատրվել է «ՀՀ Զինված Ուժեր 20 Տարի» հոբելյանական մեդալով:
2012 թ.-ի օգոստոսին Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու համար ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի կողմից պարգևատրվել է «Non-Article 5 NATO» մեդալով:
2012 թ.-ի սեպտեմբերին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու, ինչպես նաև բարեխիղճ և օրինակելի ծառայության համար:
2014 թ.-ի մարտին ՀՀ Պաշտպանության Նախարարի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու, ինչպես նաև բարեխիղճ և օրինակելի ծառայության համար:
2014 թ.-ի փետրվարին Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու համար ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի կողմից պարգևատրվել է «Non-Article 5 NATO/2» մեդալով:
2014 թ.-ի փետրվարին Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու համար ՆԱՏՕ-ի Ամերիկյան զորախմբի հրամանատարի կողմից պարգևատրվել է «For Military Achievement» մեդալով:
2014 թ.-ի հուլիսին ՌԴ Պաշտպանության Նախարարի կողմից պարգևատրվել է Մարտական և Ռազմական համագործակցության ամրապնդման մեդալով:
2014 թ.-ի սեպտեմբերին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով զորքերի մարտական պատրաստվածության ապահովման, պետության սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած ծառայությունների համար պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» մեդալով:
Տիրապետում է ռուսերեն և անգլերեն լեզուների:
Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա։