Աշտարակ-Վաղարշապատ ճանապարհին մեքենաներ են բախվել. կան տուժածներ Թրամփի վարչակազմի պաշտոնյաները ծրագրում են Գազայում կառուցել 5000 հոգանոց ռազմաբազա. The Guardian Երեկ սպшնվшծ Արսեն Վարդանյանը երգիչ էր… նոր մանրամասներ արտառոց դեպքից Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև Ձնախառն անձրև կարող է տեղալ․ եղանակն այս օրերին Որոշ ժամանակ գազ չի լինի Հրդեհ է եղել երևանյան սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկում Արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք Կառավարությունը երեխայի նպաստ նշանակելու և վճարելու կարգը հաստատելու մասին նոր որոշում է ընդունել
«Հորդորում ենք դադարեցնել դասադուլը». ԵՊՀ երկու ֆակուլտետների դասախոսական կազմի հայտարարությունը
ԵՊՀ հայոց լեզվի ամբիոնի դասախոս Նարինե Դիլբարյանը քիչ առաջ ընթերցեց ԵՊՀ հայ բանասիրության եւ պատմության ֆակուլտետների դասախոսական կազմի ընդհանուր ժողովի հայտարարության տեքստը:
Տեքստում ասվում է.
«1. ԵՊՀ Հայ բանասիրության եւ պատմության ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական կազմի գերակշիռ մասն իր համերաշխությունն է հայտնում ուսանողական շարժմանը ի պաշտպանություն բուհերի ոչ մասնագիտական ֆակուլտետներում հայոց լեզու եւ գրականություն, հայոց պատմություն առարկաների պարտադիր ուսուցման դրույթի:
2. Հայտարարում ենք համերաշխության մեկօրյա նախազգուշական գործադուլ որպես միաբանության քայլ:
3. Նախատեսում եւ ակնկալում ենք հարցի հրատապ քննարկում բոլոր շահագրգիռ իրավասու կողմերի եւ մասնավորապես ԿԳՄՍ նախարարի մասնակցությամբ առանց քաղաքական շահարկումների:
4. Հորդորում ենք ուսանողությանը դադարեցնել դասադուլը»:
Հիշեցնենք, որ ԵՊՀ հայ բանասիրության եւ պատմության ֆակուլտետների ուսանողները նոյեմբերի 6-ից դասադուլ են անում՝ բողոքելով նախարարության նախաձեռնած «Բարձրագույն կրթության մասին» օրինագծից, որով առաջարկվում է բուհերում ոչ մասնագիտական ֆակուլտետներում հայեցողական դարձնել այժմ պարտադիր համարվող՝ «Հայոց լեզու», «Հայ գրականություն» և «Հայոց պատմություն» առարկաների դասավանդումը:
Նոյեմբերի 7-ին երիտասարդ դաշնակցականները ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով ակցիա անցկացրին կառավարության շենքի մոտ, այնուհետեւ երթով շարվեցին դեպի նախարարությունների շենք եւ այնտեղ նստացույց հայտարարեցին: Նստացույցի մասնակիցների կարծիքով՝ Արայիկ Հարությունյանը պետք է հրաժարական տա, քանի որ նրա կառավարման շրջանում նախարարությունը վարում է ապազգային քաղաքականություն՝ առաջ քաշելով վիճահարույց «Բարձրագույն կրթության մասին» օրինագիծը, առաջարկելով դպրոցական ծրագրից բերել «Հայոց եկեղեցու պատմություն» առարկան, ֆինանսավորելով «հակահայկական, սատանիստական» նախագծեր: Նրանց հատկապես զայրացրել է մեծ աղմուկ բարձրացրած՝ «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացման համար նախարարության կողմից 2,7 միլիոն դրամ դրամաշնորհ տրամադրելու փաստը:
Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ չի պատրաստվում հրաժարական ներկայացնել: