Արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք Կառավարությունը երեխայի նպաստ նշանակելու և վճարելու կարգը հաստատելու մասին նոր որոշում է ընդունել «Մարսել»-ը նոր գլխավոր մարզիչ ունի. պաշտոնական Մինչև կեսգիշեր ջուր չի լինելու․ հասցեներ Պարեկ է վրաերթի ենթարկվել Կոմիտասի պողոտա-Փափազյան խաչմերուկում «Երբ եկավ Վիգեն Չալդրանյանը, իմ կարիերային վերջ եղավ». Արմինե Պողոսյան ԱՄՆ-ը պատրաստ է առաջիկա օրերին հшրված հասցնել Իրանին. CBS NEWS Դոլարն ու ռուբլին թանկացել են․ փոխարժեքն՝ այսօր Օդի ջերմաստիճանը կնվազի, ձյուն կտեղա․ եղանակն՝ առաջիկա օրերին Ու՞մ բախտը կբերի այսօր․ աստղագուշակ փետրվարի 19-ի համար
2019-ի հունվարի 1-ի դրությամբ ՀՀ մշտական բնակչության թիվը նվազել է 7400-ով՝ կազմելով 2 միլիոն 965 հազար 300 մարդ
2019թ. հունվարի 1-ի դրությամբ ՀՀ մշտական բնակչության թվաքանակի ցուցանիշը 2018թ. տարեսկզբի համեմատ նվազել է 7400 մարդով՝ կազմելով 2 մլն 965 հազար 300: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
1992-ից սկսած ՀՀ-ում մշտական բնակչության թվաքանակը տարեց տարի նվազել է: Եթե 1992-ին բնակչության թիվը 3 մլն 633 հազար 300 մարդ էր, ապա 2019 թ.-ի հունվարի 1-ի դրությամբ բնակչության թիվը կազմում է 2 մլն 965 հազար 300 մարդ: Այսինքն, 27 տարիների ընթացքում ՀՀ մշտական բնակչության թիվը նվազել է 668 հազարով:
ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության կողմից վարվող ՀՀ բնակչության պետական ռեգիստրի տեղեկատվական համակարգի վարչական հաշվառման համաձայն, 2018թ.  արձանագրվել է բնակչության տեղաշարժերի հաշվառման 42 080 և հաշվառումից դուրս գրման 35 767 գործողություն: Տնային տնտեսությունների կենսապայմանների ամբողջացված հետազոտության արդյունքներով միգրացիայի մնացորդի ցուցանիշը 2018-ին գնահատվել է -18.2 հազ.մարդ, քաղաքային բնակչությանը՝ -8.4 հազ., իսկ գյուղական բնակչությանը՝ -9.8 հազար մարդ:
2019-ի տարեսկզբին քաղաքային բնակչության մասնաբաժինը կազմել է 63.9%, իսկ գյուղականը՝  36.1%: Մշտական բնակչության կառուցվածքում 47.3%-ը կազմել են տղամարդիկ, իսկ 52.7%-ը` կանայք: Բնակչության միջին տարիքը 2019-ի տարեսկզբի դրությամբ կազմել է  36.7  տարի, տղամարդկանց համար` 34.6,  իսկ կանանց համար` 38.5 տարի:
«Ժողովրդագրական իրավիճակի առկա հիմնախնդիրներից է բնակչության ժողովրդագրական ծերացումը, որի ընթացքը հանրապետությունում հետխորհրդային տարիներին մեծապես արագացել է: Ըստ ՄԱԿ-ի կողմից սահմանված ժողովրդագրական ծերացման սանդղակի, եթե երկրի բնակչության կառուցվածքում 65 և բարձր տարիքի բնակչության մասնաբաժինը կազմում է 7%-ից ավելի, ապա տվյալ բնակչությունը համարվում է ծերացող: Այդ ցուցանիշը 2019-ի տարեսկզբի դրությամբ ՀՀ-ում կազմել է 11.9%»,- ասվում է ԱՎԾ հրապարակած ժողովրդագրական ժողովածուում:
2018-ի ընթացքում, ըստ քաղաքացիական կացության գրանցումների, ՀՀ-ում արձանագրվել են 37 197 ծնունդ: Ծնունդների սեռերի հարաբերակցության գործակիցը՝ տղաների թվաքանակը 100 աղջկա հաշվով 111.1 է:
2018-ին ՀՀ-ում գրանցվել է 25 751 մահվան դեպք: Մահացության ընդհանուր գործակիցը 1 000 բնակչի հաշվով կազմել է 8.7%: 2018-ի գրանցված մահվան ընդհանուր դեպքերից 13 021-ը, կամ 50.6 %-ը կազմել են տղամարդիկ, իսկ 12 730-ը, կամ 49.4%-ը` կանայք: Ինչպես և նախորդող տարիներին, 2018-ին ևս մահացության կառուցվածքում գերակշռել են արյան շրջանառության համակարգի հետ կապված հիվանդություններից (55.2%) և չարորակ նորագոյացություններից (20.4%) մահվան դեպքերը:
2018-ին ՀՀ կացության կարգավիճակ են ստացել 8 330 օտարերկրացիներ, այդ թվում՝ 713-ը՝ հատուկ, 1 809-ը՝ մշտական և 5 803-ը՝ ժամանակավոր կարգավիճակ:
2018-ին Հայաստանի Հանրապետությունում ապաստան է հայցել 218 անձ, փախստականի կարգավիճակ է ստացել 72-ը, իսկ 98 անձի համար դադարեցվել է փախստականի կարգավիճակը: