Կառավարությունը երեխայի նպաստ նշանակելու և վճարելու կարգը հաստատելու մասին նոր որոշում է ընդունել «Մարսել»-ը նոր գլխավոր մարզիչ ունի. պաշտոնական Մինչև կեսգիշեր ջուր չի լինելու․ հասցեներ Պարեկ է վրաերթի ենթարկվել Կոմիտասի պողոտա-Փափազյան խաչմերուկում «Երբ եկավ Վիգեն Չալդրանյանը, իմ կարիերային վերջ եղավ». Արմինե Պողոսյան ԱՄՆ-ը պատրաստ է առաջիկա օրերին հшրված հասցնել Իրանին. CBS NEWS Դոլարն ու ռուբլին թանկացել են․ փոխարժեքն՝ այսօր Օդի ջերմաստիճանը կնվազի, ձյուն կտեղա․ եղանակն՝ առաջիկա օրերին Ու՞մ բախտը կբերի այսօր․ աստղագուշակ փետրվարի 19-ի համար Պարզվել է Աբելյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակիցների ինքնությունը
Ոստիկանական հատուկ օպերացիա՝ Վանաձորում. բերման են ենթարկվել «Բազազ Արտեմը», «Գնդլիկ Բոքոնիկը», «Վինի Թուխը», «Պոչատ աղվեսը», և այլ մականունավորներ (Տեսանյութ)
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ հունվարի 17-ին ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Վանաձոր քաղաքի ոստիկանության Տարոնի բաժնի և ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 5-րդ վաշտի 1-ին դասակի ծառայողները Վանաձոր քաղաքում իրականացրել են «Ճռռիկ-վռռիկ» օպերացիան։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանության Տարոնի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ մի խումբ անձինք Վանաձոր քաղաքի «Հայքի» հրապարակում գտնվող քաղաքացիների և բնակչության նկատմամբ ցուցաբերել են անհարգալից վերաբերմունք՝ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը, այն է՝ ավտոմեքենաներով բարձր արագությամբ վարելու ընթացքում արգելակել են, կատարել մի քանի պտույտներ։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանները ժամերի ընթացքում հայտնաբերեցին «ճռռիկ-վռռիկ» անողներին ու նրանց տրանսպորտային միջոցները։
Նրանք են՝ Վանաձոր քաղաքի Դեմիրճյան փողոցի բնակիչ՝ 22-ամյա Գարիկ Սարոյանը, ով եղել է ВАЗ 2121 մակնիշի 34 QL 746 համարանիշի ավտոմեքենայով։
Մյուսը եղել է Աշոտ Ավետիքյանը, ով եղել է Mercedes մակնիշի 77 VD 707 համարանիշի ավտոմեքենայով։
Մյուսը եղել է Արթուր Արզումանյանը, ով եղել է Mercedes մակնիշի 36 AM 396 համարանիշի ավտոմեքենայով։
Մյուս «ճռռիկ-վռռիկ» անողը եղել է Արթուր Պարանյանը՝ Mercedes մակնիշի 35 OO Z 978 համարանիշի ավտոմեքենայով։
Ա. Պարանյանի հետ եղել է նաև 20-ամյա Կարեն Պարանյանը, ով, ըստ տեղեկությունների, մի քանի պտույտ «ճռռիկ-վռռիկ» անելուց հետո ավտոմեքենան հանձնել է Ա. Պարանյանին, ով, իր հերթին, նույնպես «ճռռիկ-վռռիկ» է արել։
Մյուսը եղել է Արտակ Մեցոյանը, ով վարել է Mercedes մակնիշի 36 PT 899 համարանիշի ավտոմեքենան, սակայն, ըստ տեղեկությունների, «ճռռիկ-վռռիկը» կատարել է 26-ամյա Էդուարդ Մեցոյանը։
Մյուս «հերոսը» եղել է Արսեն Արոյանը, ով եղել է ВАЗ 2107 մակնիշի 35 VA 810 համարանիշի ավտոմեքենայով, սակայն կան տեղեկություններ, որ այն վարել է նաև 29-ամյա Արսեն Արոյանը։
Մյուս «հերոսը» եղել է Հովիկ Բեգլարյանը՝ BMW մակնիշի 46 PO 046 համարանիշի ավտոմեքենայով։
BMW մակնիշի 35 DG 899 համարանիշի ավտոմեքենայով «գաստրոլներ է տվել» Ռաֆայել Գալուստյանը։ Կան կասկածներ, որ նշված ավտոմեքենան վարել է նաև 23-ամյա Արտյոմ Գալուստյանը։
Իսկ BMW մակնիշի 36 ՏC 502 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Նարեկ Մարգարյանը։
Opel մակնիշի 77 DR 677 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Կորյուն Անտոնյանը։
BMW X5 մակնիշի 02 XX 015 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Հենրիխ Խաչքալյանը։
ВАЗ 2106 մակնիշի 34 ԼP 228 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդի ինքնությունը պարզվում է։
Իսկ Mercedes մակնշի 75 ZZ 755 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Արտակ Ունանյանը։
Հայտնաբերված ավտոմեքենաները տեղափոխվել են ՃՈ 2-րդ սպայական գումարտակի 5-րդ վաշտի պահպանովող հատուկ տարածք և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ հայտնաբերված ավտոմեքենաներն ու նրանց վարորդներին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Նշված բոլոր անձինք կասկածվում են խուլիգանություն կատարելու և հասարակության նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելու եջ։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ «ճռռիկ-վռռիկ» անողները Վանաձորում հայտնի մի շարք մականունավորներ են, որոնց մի մասն ավեի շատ հայտնի է «Վինի Թուխ«», «Լեոպոլդ կատու», «Պույ-պույ մկնիկ», «Պոչատ աղվես», «Ձախորդ Փանոս», «Շուրա Բալագանով», «Պանիկովսկի», «Միստր Իքս», «Կացին ախպեր», «Գնդլիկ բոքոնիկ». «Բազազ Արտեմը», «Լոռեցի Սաքոն», «Ցռան Վերգո» մականուններով։