Չինաստանը երբեք չի գնա ընդդեմ Ռուսաստանի. Լուկաշենկո Բենզալցակայանում պայթյnւն է տեղի ունեցել․ նոր մանրամասներ Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Երկու շաբաթ առաջ անհետ կորած աղջիկը մահացած է գտնվել ԱՄՆ-ը ցանկանում է գործարք կնքել Իրանի հետ. Ռուբիո Պայթյուն ոստիկանական բաժանմունքի մոտ, առնվազն 2 մարդ մաhացել է, 14-ը՝ վիրավnրվել Շարունակում ենք տաքանալ․ Գագիկ Սուրենյան (տեսանյութ) Իրանը պետք է հրաժարվի հարստացված ուրանից. Նեթանյահու Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ․ Արմեն Աշոտյան Արտառոց դեպք՝ Երևանում, ամուսինը նկատել է, որ կինը ձեռքը դրել է մեկ այլ տղամարդու ուսին, ու փորձել է հանդիպել վերջինի հետ
Արցախում վերին շնչուղիների սուր վարակով հիվանդներից վերցվել են նմուշներ և ուղարկվել ՀՀ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում է իրականացվել մշտադիտարկում վերին շնչուղիների սուր վարակով գրանցվող հիվանդների նկատմամբ: Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից:
Մշտադիտարկում իրականացվում է նաև հանրապետության տարածքում գործող բոլոր հանրակրթական և նախադպրոցական հիմնարկներ հաճախող երեխաների նկատմամբ:
Սկսած ս.թ. փետրվարի 20-ից առ այսօր աճել է ինչպես ամբուլատոր հաճախումներն, այնպես էլ շտապ օգնության կանչերը, կապված վերին շնչառական ուղիներով սուր վարակների դեպքերի հետ: Ելնելով վերը նշվածից առաջարկություն է ներկայացվել ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարությանը, հետևել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության առողջապահության նախարարի 2015 թվականի նոյեմբերի 6-ի «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում գրիպի և սուր շնչառական վարակների համաճարակաբանական հսկողություն» սանիտարահամաճարակային կանոններ և նորմեր 3.1.1-021-15» N225-Ն հրամանի գլուխ 16-ի 66 կետի պահանջներին, որտեղ նշվում է, որ ուսումնական հաստատությունները փակվում են արձագանքման և նախազգուշական միջոցառումներ կազմակերպելու նպատակով` երբ դպրոցներում նկատվում է սաների միաժամանակ 25 % բացակայություն` գրիպով և սուր շնչառական հիվանդություններով: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում, հաշվի առնելով վերը նշված հրամանի պահանջները, փակվել են հանրապետությունում գործող հանրակրթական ու նախադպրոցական հիմնարկները 2 օր ժամկետով՝ փետրվարի 21-ին ու 22-ին: Այժմ ի տարբերություն նախորդ շաբաթվա տվյալների, հաշվի առնելով, որ ոչ բոլոր շրջաններում ու գյուղերում է արձանագրվում հիվանդության բարձր դիմելիություն, դադարեցվել են հրամանի պահանջներով արձանագրված հանրակրթական ու նախադպրոցական հիմնարկների աշխատանքը:
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը հորդորում է հանրապետության բնակչությանը չանհանգստանալ, իրավիճակը վերահսկվում է նախարարության կողմից: Հերթական անգամ, փետրվարի 24-ին մի խումբ հիվանդներից վերցվել է նմուշներ ու ուղարկվել Հայաստանի Հանրապետություն՝ ախտորոշման ճշտման նպատակով: Պետք է նշել, որ առ այսօր հանրապետությունում կորոնավիրուսով գրանցված դեպքեր չեն արձանագրվել: