Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ Amnesty International-ը Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը արդարադատության նկատմամբ ծաղր է որակել Հայաստանն ու Միացյալ Թագավորությունն ամրապնդում են կիբերպաշտպանական ոլորտում կապերը «Defence Cyber Marvel 2026» վարժանքների շրջանակում Սանաե Տակաիտին վերընտրվել է Ճապոնիայի վարչապետ Շվեյցարիայում ընթացող եռակողմ հանդիպման մասնակիցները կշարունակեն աշխատել ուկրաինական կարգավորման շուրջ համաձայնագրի վրա. Ուիթքոֆ Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր. Ադելիա Պետրոսյանը 5-րդն է կարճ ծրագրից հետո Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին մեքենաներ են բախվել․ կան տուժածներ Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա Ջուր չի լինի որոշ հասցեներում
Ով կարող է օգտվել «Յուրաքանչյուր ընտանիքին՝ առանձին բնակարան» ծրագրից Արցախում
«Յուրաքանչյուր ընտանիքին՝ առանձին բնակարան» ծրագիրը Արցախում կմեկնարկի 2021թ. հունվարի 1-ից: Նախագծի շահառուներ կհանդիսանան այն ընտանիքները, որոնցում ընտանիքի յուրաքանչյուր անդամի բնակելի մակերեսով ապահովվածությունը պակաս է 7 ք/մ-ից։ Այս մասին NEWS.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան, հայտնեցին Արցախի աշխատանքի, սոցիալական եւ բնակարանային հարցերի նախարարության մամուլի ծառայությունում։
Բացի այդ, բնակարաններ կտրամադրվեն նաեւ այն դեպքերում, եթե նույն տանիքի տակ բնակվում են մեկից ավելի ընտանիքներ։ Առայժմ դժվար է ասել թե քանի ընտանիք կօգտվի նշված ծրագրից: Այդպիսի վիճակագրություն կլինի, երբ նախագիծը մեկնարկի, եւ հայտեր ներկայացվեն:
Նախագծի մշակման ընթացքում կվերանայվեն պետական աջակցության գործող ծրագրերը: Մասնավորապես, նախատեսվում է բնակարանների ձեռք բերման եւ բնակելի տների կառուցման համար տրամադրվող հիփոթեքային վարկերի մասով գործող սահմանափակումների արմատական վերանայում, հիփոթեքային ծրագրերից արտոնյալ պայմաններով օգտվող սոցիալական խմբերի ընդլայնում: