Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ․ փետրվարի 19-ին կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին ՉԼ․ սկանդալային երեկո` Լիսաբոնում. «Ռեալը» 1։0 հաշվով հաղթեց «Բենֆիկային», Վինիսիուսի դեմ ռաuիզմն ու Մոուրինյուի հեռացումը ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ու՞մ բախտը կբերի այսօր․ աստղագուշակ փետրվարի 18-ի համար Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Պայթյուն ռազմական ոստիկանության շենքում, մաhացել է 3 մարդ
Դիմել ենք դատարան. դուք անբարոյական եք, դուք հանցագործ եք. Փոստանջյանը՝ Փաշինյանին եւ ԿԳՄՍ նախարարին
Դիմորդները տարիներ շարունակ հնարավորություն են ունեցել դիմելու տարբեր ֆակուլտետներ եւ ստանալով բարձր միավորներ, կարող էին անցնել այդ բաժիններից մեկը՝ անկախ նրանից, թե առաջին հայտով որտեղ էին նշել: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 27-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը՝ հավելելով, որ այդ կարգի հիմա էլ շարունակում է գործել:
«Կառավարությունը մայիսի 21-ին ընդունել է որոշում, որով փոխել է ընդունելության կարգը՝ անդրադարձ չկատարելով նախկին որոշումներին: Կառավարությունը նման իրավասություն չուներ: Ցանկացած դեպքում, երբ կառավարությունը պետք է որոշում ընդունի, այդ որոշումը պետք է համապատասխանի Սահմանադրությանը եւ «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքին: Այսինքն պետք է անցկացվեր պետաիրավական փորձաքննություն եւ տրվեր եզրակացություն, թե արդյոք կառավարության նոր որոշումը կարող է հակասության մեջ գտնվել այլ նորմատիվ-իրավական ակտերի հետ: Ես կարծում եմ, որ նման եզրակացություն եղել է եւ այն եղել է բացասական, որ այսպիսի ակտ իրավունք չունեք ընդունելու»,-ասաց նա:
Փոստանջյանի խոսքով, դիմորդների մեծ մասը հայտերն առցանց լրացրել են հին կարգի դրույթներին համապատասխան. «Ցանկացած նորմատիվ իրավական ակտ, որը կարող է վատթարացնել անձի վիճակը, պետք է ունենա հնարավորություն ողջամիտ ժամկետում ուժի մեջ մտնելու: Կառավարությունն այդ նորմը չի պահպանել: Նախարարը պնդում է, որ ինքը «լայվի» միջոցով իրազեկել է, բայց «լայվը» պետության կողմից պաշտոնապես ճանաչված իրազեկման միջոց չէ: Ծանուցումը պետք է լինի պաշտոնապես եւ պետք է ողջամիտ ժամկետ լինի այն ուժի մեջ մտնելու համար: Չես կարող այսօր ընդունես, վաղը այն մտնի ուժի մեջ»:
Կուսակցության ղեկավարը տեղեկացրեց, որ այս պահին այդ որոշումն արդեն վիճարկվում է վարչական դատարանում. «Մենք պահանջում ենք վերացնել այդ որոշումը: Այն չի կարող տարածվել այն դիմորդների վրա, որոնք դրանից տուժել են:
Կառավարությունը պարտավոր է վերականգնել այդ դիմորդների իրավունքները, որոնք տուժել են այդ որոշումից, նրանցից ներողություն հայցի եւ հատուցի պատճառած վնասները: Եթե վարչապետը թույլ է տվել անփութություն, դա նույնպես պատասխանատվության ենթակա գործընթաց է:
Եթե նախկին իշխանությունն ասում էր՝ թղթերով ամեն ինչ կարգին է, ապա այս իշխանությունը նույնիսկ դա չի կարողանում ապահովել»,-ընդգծեց նա:
Ասուլիսին ներկա դիմորդներից մեկն ասաց, որ արդեն հարցը գնացել է դատարան, իրենք հասարակական շարժում են կազմակերպել, որը ոչ մի կապ չունի որեւէ քաղաքական ուժի հետ, եւ իրենք որեւէ քաղաքական շահեր չեն հետապնդում:
«Մենք պահանջում ենք տալ հնարավորություն ստացիոնար ուսում ստանալու:
Հարգելի պարոն նախարար, եւս մեկ անգամ հորդորում եմ՝ դուրս եկեք, մեր դեմ կանգնեք, զրուցենք եւ փորձենք ընդհանուր հայտարարի գալ, թե չէ մեր հաջորդ հանդիպումը կլինի արդեն դատարանում»:
Իր հերթին Զարուհի Փոստանյանն ասաց. «Մենք միջնորդել ենք, որ դատարան հրավիրեն նաեւ Նիկոլ Փաշինյանին եւ ԿԳՄՍ նախարարին: Դուք անբարոյական եք, դուք հանցագործ եք, եթե թույլ չեք տալիս բարձր առաջադիմություն ունեցող դիմորդին կրթություն ստանալ:
Պարոն Փաշինյան, երեւի չեք մոռացել, թե ինչպես էիք հանգրվանել «Կոծ», ապա «Արթիկ» ՔԿՀ-ներում,, հիմա այդ քրեակատարողական հիմնարկները նորից ձեզ կընդունեն, ձեզ եւ ձեր ԿԳՄՍ նախարարին: Ես չեմ կասկածում, որ այստեղ աշխատել է կոռուպցիոն սխեմա, եւ դրա համար պետք է կանչվեք քրեական պատասխանատվության»:
Եկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ․ փետրվարի 19-ին կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին ՉԼ․ սկանդալային երեկո` Լիսաբոնում. «Ռեալը» 1։0 հաշվով հաղթեց «Բենֆիկային», Վինիսիուսի դեմ ռաuիզմն ու Մոուրինյուի հեռացումը ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Ներդրումային միջավայրի տակ դրված ականը ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) Ու՞մ բախտը կբերի այսօր․ աստղագուշակ փետրվարի 18-ի համար 60-ամյա տղամարդը կասկածվում է կնոջը 120 տղամարդու «վաճառելու» մեջԹվային անմահություն. Meta-ի նոր տեխնոլոգիան թույլ կտա ԱԲ-ին վարել Ձեր էջը նույնիսկ մահից հետոՓետրվարի 18-ի եղանակային կանխատեսումներըՈսկու գինը նվազել է 2.2%-ով և մեկ ունցիայի համար վաճառվում է 5000 դոլարից ցածր արժեքովԱղիքային քաղցկեղի վաղ ախտանշանները կարող են հայտնվել մինչև 40 տարեկանըԻշխանության ներկայացուցիչների իրար խառնվելը վկայում է այն մասին, որ ընդդիմությունը ճիշտ ուղու վրա է․ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սարգիս ՆիազյանՎանաձոր քաղաքում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդիպում ունեցավ վանաձորցի երիտասարդների հետՀայաստանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի ամենաբարեկամական երկրների վարկանիշային աղյուսակումՀայաստանի բանկերը 2025 թվականին վճարել են 164 մլրդ դրամի հարկԵկեղեցում պայթյուն է տեղի ունեցել․ կան տուժածներԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն Մարուքյան«Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն». Բագրատ ՄիկոյանԸնթերցեք «Առաջարկ Հայաստանի» կոնցեպտը․ Արման ԱբովյանՄենուա Սողոմոնյանը Ռուբեն Վարդանյանի դատի մասինTeam Holding-ի պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում. տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker ArmeniaՏեսանք իրենց բարենորոգածը՝ իրենք սաղ լափեցին, անտուն-անտեղ արցախցուն թողեցին 40 հազար դրամի հույսինՆիկոլը թամամ խաչակնքվել չգիտի.էնքան անթասիբ ենք,թույլ ենք տալու Վեհափառի հետ էդ կերպ վարվի՞ ՔԿՀ-ների բարդակը վերացրեք․ վաղը, մյուս օր դուք եք էնտեղ նստելու, ճաշ ուտելու․ պահեստազորի փոխգնդապետՊարտադիր առողջության ապահովագրությունը Հայաստանում՝ ռիսկեր և չլուծված խնդիրներ«Այ անթասիբ, թաթերդ հեռու մեր սրբություններից». Ռուզաննա Ստեփանյանը՝ ՓաշինյանինԿաթողիկոս հանելու և նոր կաթողիկոս նշանակելու իրավունք ունի՞ ՓաշինյանըՄիջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամի հայտարարությունը Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար ԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱկցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն ԿաթողիկոսիՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՊայթյուն ռազմական ոստիկանության շենքում, մաhացել է 3 մարդՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանՊայթյուն ռազմական հրամանատարության գրասենյակում. կան զոհեր